24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Przeprowadzka do mega-więzienia. Tak walczy się z przestępczością w Salwadorze

REKLAMA

Te obrazki wyglądają jak sceny z hollywoodzkich filmów, ale dzieją się naprawdę. 2 tysiące mężczyzn: 2 tysiące ogolonych głów i 2 tysiące wytatuowanych pleców. Mimo groźnego wyglądu więźniowie – pod uzbrojoną strażą – są posłuszni jak baranki. Władze Salwadoru pokazują jak walczą z przestępczością. Właśnie trwa zapełnianie największego więzienia w Ameryce Południowej.

Prezydent południowoamerykańskiego kraju Nayib Bukele opublikował wideo na Twitterze. Ma szokować! Rząd w ten sposób pokazuje, jak bezwzględnie rozprawia się z gangami. W ostatnim czasie za kraty trafiło aż 60 tysięcy przestępców.

Gangsterzy lokowani są teraz w mega-więzieniu, które oferuje miejsce dla 40 000 więźniów. Porządek zapewnia 600 żołnierzy i 250 policjantów.

Filmiki z przemarszem więźniów mają odstraszać: półnadzy mężczyźni pędzani są przez korytarze i dziedzińce, zanim zostaną wpuszczeni do swoich cel.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj