-1 C
Rzeszów
czwartek, 30 listopada, 2023

Przemyśl w Google doodle

REKLAMA

Przemyśl w Google doodle. Ta grafika na stronie startowej Google przez 24h wyświetla się na całym świecie. Google przypomniało w ten sposób o naszym Święcie Niepodległości, a wyróżnienie Przemyśla było nieprzypadkowe.

11 listopada symbol Przemyśla wyświetlił się w tle polskiej flagi. Dlaczego podkarpackie miasto znalazło się Google doodle? Wyjaśnia to prezydent Przemyśla Wojciech Bakun:

– Otrzymaliśmy informacje z Google Polska, że centrala Google w USA w ten sposób postanowiła wyróżnić nasze miasto i mieszkańców, za pomoc której udzielaliśmy naszym sąsiadom – dzisiaj walczącym o swoją niepodległość – stwierdza prezydent. – Piszemy piękną historię! Tacy jesteśmy jako Polacy i chyba nikt z nas nie rozumie lepiej tego, czym jest walka o Niepodległość!

Doodle wyświetla się w każdej przeglądarce na świecie po wpisaniu adresu Google.com lub Google z domenami krajowymi. Grafika z Przemyślem pojawiła się do końca dnia, czyli 11 listopada.

– Piszemy piękną historię! Tacy jesteśmy jako Polacy i chyba nikt z nas nie rozumie lepiej tego, czym jest walka o Niepodległość! – zaznacza Wojciech Bakun.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj