19.4 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Obrączka wżynała się w palec. Potrzebni byli strażacy

REKLAMA

Nie pomogło płukanie ręki w zimnej wodzie, nacieranie mydłem, czy masłem. Obrączka coraz mocniej wżynała się w coraz bardziej spuchnięty palec. Poszkodowany mężczyzna o pomoc zwrócił się do strażaków z Przemyśla. Ratownicy przystąpili do niecodziennego zadania z jubilerską precyzją.

Tego rodzaju akcje, choć nietypowe, nie są dla strażaków rzadkością. Nawet szkolą się jak udzielać pomocy w takich przypadkach.

A przemyscy strażacy mają szczególne doświadczenie. Nie tak dawno zdejmowali obrączkę starszej kobiecie, która długo jej nie zdejmowała. Musieli użyć elektrycznej mini szlifierki tarczowej, którą przecięto złoty krążek. Teraz zastosowali nieco inną taktykę. Okazało się, że nie jest jeszcze tak źle i wystarczy zwykła nić. Opleciono nią palec i w ten sposób przez chwilę redukowano jego opuchliznę. Milimetr po milimetrze przesuwano obrączkę, aż w końcu cała zeszła. – Po całym zabiegu poleciliśmy panu, aby jednak poszedł do lekarza, by sprawdził czy wszystko jest w porządku – mówią ratownicy.

Kiedy obrączka robi się za ciasna, ale jeszcze daje się ściągnąć z palca, nie trzeba  rezygnować z jej noszenia. Wystarczy zgłosić się do jubilera, który dopasuje ją do odpowiedniego rozmiaru.

Zobacz też

Ptasie sierotki proszą o jedzenie

W Medyce znaleziono zmumifikowane ciało mężczyzny. Kim jest ofiara?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj