20 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Podróbki z bazaru. Trafią do bezdomnych i domów dziecka?

Mundurowi przeprowadzili nalot na bazar przy ul. Wilsona w Przemyślu. Efekt? Skonfiskowane pełne worki odzieży, która tylko udawała wyroby znanych firm. Tak naprawdę okazała się marnymi podróbkami.

REKLAMA

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji i Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili ponad tysiąc sztuk podrobionych towarów.

Zatrzymano 5 handlarzy: czworo obywateli Ukrainy oraz obywatelkę Rumunii. Cudzoziemcy oferowali do sprzed ubrania, perfumy, kosmetyki, biżuterię oraz zegarki. Wszystkie produkty były opatrzone oznaczeniami znanych firm. Poza naszywkami nie miały jednak nic wspólnego z oryginałami. Znacznie odbiegały od nich jakością.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi sprzedawcom grozi kara do 2 lat więzienia. Zwykle sąd orzeka przepadek mienia. Odzież, często po usunięciu emblematów, jest przekazywana na cele społeczne, np. dla ośrodków dla bezdomnych, czy domów dziecka.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
20 ° C
22.4 °
20 °
88 %
3.6kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
31 °
śr.
31 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu