1.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Najnowsze

Podróbki z bazaru. Trafią do bezdomnych i domów dziecka?

Mundurowi przeprowadzili nalot na bazar przy ul. Wilsona w Przemyślu. Efekt? Skonfiskowane pełne worki odzieży, która tylko udawała wyroby znanych firm. Tak naprawdę okazała się marnymi podróbkami.

REKLAMA

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji i Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili ponad tysiąc sztuk podrobionych towarów.

Zatrzymano 5 handlarzy: czworo obywateli Ukrainy oraz obywatelkę Rumunii. Cudzoziemcy oferowali do sprzed ubrania, perfumy, kosmetyki, biżuterię oraz zegarki. Wszystkie produkty były opatrzone oznaczeniami znanych firm. Poza naszywkami nie miały jednak nic wspólnego z oryginałami. Znacznie odbiegały od nich jakością.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi sprzedawcom grozi kara do 2 lat więzienia. Zwykle sąd orzeka przepadek mienia. Odzież, często po usunięciu emblematów, jest przekazywana na cele społeczne, np. dla ośrodków dla bezdomnych, czy domów dziecka.

CZYTAJ TEŻ:  Po włamaniu odpoczywał w hotelu. Tam dorwali go mundurowi
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.2 ° C
2.2 °
-0.2 °
92 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu