21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Dziadek skazany za pedofilię. Krzywdził swoją 6-letnią wnuczkę

REKLAMA

Z wielkim trudem wspinał się po schodach. Powoli stawiał kroki i obiema rękami łapał się za poręcz. Kiedy w końcu doczłapał na salę rozpraw, usłyszał wyrok. 77-letni Zygmunt W. został skazany za ohydne czyny popełniane wobec swojej 6-letniej wnuczki.

Jeśli to prawda, co teraz potwierdził swoim wyrokiem sąd, to dziecko przeżyło niebywały koszmar. Miało być przemocą doprowadzone do obcowania płciowego. Chodziło o tzw. inne czynności seksualne. Zdaniem śledczych i sądu – oskarżony dopuścił ich się więcej niż jeden razy.

Ten dramat rozgrywał się przez rok we wsi pod Lubaczowem, gdzie pod jednym dachem żyje wielopokoleniowa rodzina. W domu jest ośmioro wnuczków, ale tylko wobec 6-letniej dziewczynki, dziadek miał się dopuszczać pedofilskich zachowań. Afera wyszła na jaw pod koniec czerwca 2021 r. Wtedy Zygmunt W. został aresztowany.

Senior nadal przebywa za kratami. 5 grudnia 2022 r. sąd wydał wyrok, uznając mężczyznę za winnego zarzucanych mu czynów. Jednak Sąd Okręgowy w Przemyślu skazał emeryta na dość łagodną karę jak za tego typu przestępstwa. Wymierzył dziadkowi 3,5 roku więzienia i 10 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej wnuczki. Ma też 10-letni zakaz zbliżania i kontaktowania się z ofiarą. To oznacza, że nawet jak wyjdzie z więzienia, nie będzie mógł mieszkać w swoim domu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Dziadek skazany za krzywdzenie wnuczki
Dziadek skazany za krzywdzenie wnuczki | Fot. Inres24.pl

Zobacz też:

Aresztowano byłego milicjanta podejrzanego o zabójstwo dziennikarza Marka Pomykały z Sanoka

Magdalena straciła w wypadku rodziców. Sama została ciężko ranna. Kierowca usłyszał surowszy wyrok

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj