12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Autokary zakorkowały centrum. Protest przewoźników

REKLAMA

– To katastrofa dla całej branży. Nie ma uczniów, studentów, nie ma pasażerów. Przez pandemię i ograniczenia obroty naszych firm spadły o 90 procent – narzekają przewoźnicy. Aby zwrócić uwagę na swoją dramatyczną sytuację zorganizowali protest. We wtorek w Rzeszowie przez dwie godzi popołudniowego szczytu autobusy i busy korkowały centrum miasta.

Obostrzenia sanitarne dotknęły wiele branż. Przewoźnicy uważają, że są jedną z najbardziej poszkodowanych. – Aby funkcjonować, musimy zarobić nie tylko na opłacenie pracowników, ale przede wszystkim spłatę rat za sprzęt. A to są miliony, bo pojazdy kosztują. Wszystko się jakoś kręci, kiedy jest obrót. Teraz tego obrotu nie ma wcale – mówi przedstawiciel jednej z firm transportowych.

Wielu przedsiębiorców stanęło na krawędzi bankructwa. Przewoźnicy są zdesperowani. Narzekają, że pomoc państwa w ramach tarczy antykryzysowej 6.0 nie uwzględnia ich branży. Oczekują wsparcia: dopłat do zablokowanych wymogami sanitarnymi miejsc w pojazdach, zawieszenia ZUS, postojowego, wstrzymania płatności leasingowych.

W Rzeszowie w ramach protestu po centrum poruszało się od ronda do ronda 50 autokarów. To sprawiło, że niemal całe miasto stanęło w wielkim korku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj