27.1 C
Rzeszów
niedziela, 3 lipca, 2022

Najnowsze

Autokary zakorkowały centrum. Protest przewoźników

– To katastrofa dla całej branży. Nie ma uczniów, studentów, nie ma pasażerów. Przez pandemię i ograniczenia obroty naszych firm spadły o 90 procent – narzekają przewoźnicy. Aby zwrócić uwagę na swoją dramatyczną sytuację zorganizowali protest. We wtorek w Rzeszowie przez dwie godzi popołudniowego szczytu autobusy i busy korkowały centrum miasta.

REKLAMA

Obostrzenia sanitarne dotknęły wiele branż. Przewoźnicy uważają, że są jedną z najbardziej poszkodowanych. – Aby funkcjonować, musimy zarobić nie tylko na opłacenie pracowników, ale przede wszystkim spłatę rat za sprzęt. A to są miliony, bo pojazdy kosztują. Wszystko się jakoś kręci, kiedy jest obrót. Teraz tego obrotu nie ma wcale – mówi przedstawiciel jednej z firm transportowych.

Wielu przedsiębiorców stanęło na krawędzi bankructwa. Przewoźnicy są zdesperowani. Narzekają, że pomoc państwa w ramach tarczy antykryzysowej 6.0 nie uwzględnia ich branży. Oczekują wsparcia: dopłat do zablokowanych wymogami sanitarnymi miejsc w pojazdach, zawieszenia ZUS, postojowego, wstrzymania płatności leasingowych.

W Rzeszowie w ramach protestu po centrum poruszało się od ronda do ronda 50 autokarów. To sprawiło, że niemal całe miasto stanęło w wielkim korku.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
27.1 ° C
27.2 °
27 °
37 %
2.1kmh
0 %
niedz.
26 °
pon.
32 °
wt.
26 °
śr.
24 °
czw.
24 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu