22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Program Maluch+ w praktyce. Dobry przykład z Głogowa Małopolskiego

REKLAMA

– Polityka prorodzinna jest naszym fundamentem – mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w Głogowie Małopolskim. Gmina jest dobrym przykładem wykorzystania rządowego wsparcia z programu Maluch+. Dzięki niemu jest ponad 200 miejsc opieki dla dzieci do lat 3, w tym 158 w placówkach publicznych.

– Gmina Głogów Małopolski to dobry przykład sięgania po środki rządowe. To właśnie tutaj, dzięki wspólnemu działaniu, powstał żłobek, który jest wizytówką i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – powiedziała minister Marlena Maląg.

– Niezwykle istotne jest to, by dostępność do miejsc żłobkowych dla dzieci do 3 roku życia była jak najpowszechniejsza. Zachęcam podkarpackie gminy, aby korzystały z rządowych programów – zaznaczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Minister Maląg w Głogowie Małopolskim
Minister Marlena Maląg w Głogowie Małopolskim | Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj zaznaczył, że na terenie gminy funkcjonują cztery żłobki, w tym trzy w małych miejscowościach. – Dzisiaj mamy około 200 miejsc dla dzieci do 3 roku życia , zabezpieczamy 90 proc. potrzeb rodziców w tym zakresie. Dzięki programom rządowym możemy realizować ważne dla mieszkańców inwestycje – mówił burmistrz.

Na funkcjonowanie 114 miejsc utworzonych w latach ubiegłych z Programu Maluch+ samorząd otrzyma w 2021 r. ze środków programu 109 440 zł. Najnowszą inwestycją, finansowaną wcześniej ze środków programu, jest żłobek w Głogowie Małopolskim, na utworzenie którego gmina otrzymała w 2018 roku 1,3 mln. zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj