9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Program Maluch+ w praktyce. Dobry przykład z Głogowa Małopolskiego

REKLAMA

– Polityka prorodzinna jest naszym fundamentem – mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w Głogowie Małopolskim. Gmina jest dobrym przykładem wykorzystania rządowego wsparcia z programu Maluch+. Dzięki niemu jest ponad 200 miejsc opieki dla dzieci do lat 3, w tym 158 w placówkach publicznych.

– Gmina Głogów Małopolski to dobry przykład sięgania po środki rządowe. To właśnie tutaj, dzięki wspólnemu działaniu, powstał żłobek, który jest wizytówką i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – powiedziała minister Marlena Maląg.

– Niezwykle istotne jest to, by dostępność do miejsc żłobkowych dla dzieci do 3 roku życia była jak najpowszechniejsza. Zachęcam podkarpackie gminy, aby korzystały z rządowych programów – zaznaczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Minister Maląg w Głogowie Małopolskim
Minister Marlena Maląg w Głogowie Małopolskim | Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj zaznaczył, że na terenie gminy funkcjonują cztery żłobki, w tym trzy w małych miejscowościach. – Dzisiaj mamy około 200 miejsc dla dzieci do 3 roku życia , zabezpieczamy 90 proc. potrzeb rodziców w tym zakresie. Dzięki programom rządowym możemy realizować ważne dla mieszkańców inwestycje – mówił burmistrz.

Na funkcjonowanie 114 miejsc utworzonych w latach ubiegłych z Programu Maluch+ samorząd otrzyma w 2021 r. ze środków programu 109 440 zł. Najnowszą inwestycją, finansowaną wcześniej ze środków programu, jest żłobek w Głogowie Małopolskim, na utworzenie którego gmina otrzymała w 2018 roku 1,3 mln. zł.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj