30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Procesje Bożego Ciała z ograniczeniami

REKLAMA

Nie ma limitu wiernych, ale należy zachować dystans, a także mieć zakryte usta i nos. W wielu parafiach procesje Bożego Ciała nie wyjdą na ulice i osiedla. Ograniczą się tylko do przykościelnych placów.

Poza kościołami obowiązuje limit zgromadzeń do 150 osób. Dlatego wiele parafii rezygnuje z tradycyjnych procesji ulicami miasta i ogranicza się tylko do terenu kościelnego. Tam, gdzie nie będzie to możliwe, rozważa się zorganizowanie dłuższej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni. Decyzje podejmują proboszczowie poszczególnych parafii.

Centralne uroczystości w Rzeszowie odbędą się w kościele katedralnym.

– Uczestnicy procesji, z wyjątkiem prowadzących liturgię, mają mieć zakryte usta i nos albo zachować między sobą odległość 2 metrów. Zgodnie z rządowym rozporządzeniem w odniesieniu do zgromadzeń liturgicznych, a do takich należy procesja, nie obowiązuje limit uczestników – przypomina Ks. Tomasz Nowak, rzecznik rzeszowskiej kurii.

Ordynariusz rzeszowski ks. bp Jan Wątroba odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w mszach świętych w niedziele i święta z dniem 6 czerwca.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj