24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Procesja Bożego Ciała w rzeszowskiej katedrze. Znów jest jak dawniej

REKLAMA

Znów było jak dawniej. Choć w rzeszowskiej katedrze procesja Bożego Ciała, podobnie jak rok temu, została ograniczona do placu wokół kościoła, to zgromadziły się rzesze wiernych – tak jak przed pandemią. Uroczystość miała piękną oprawę: poczet sztandarowy, orkiestrę dętą. Przyszło mnóstwo rodzin z dziećmi, które usypały dywan z kwiatów. Każdy z czterech ołtarzy upamiętniał jeden z cudów eucharystycznych np. w Sokółce, czy w Lanciano. – Pan Jezus czasami przypomina nam, że Hostia to autentycznie prawdziwe jego ciało, że jest w ten sposób stale z nami obecny – mówił jeden z kapłanów.

Po uroczystości ksiądz proboszcz dziękował wiernym za tak liczne zgromadzenie i pomoc w organizacji uroczystości. Dla najmłodszych była niespodzianka. Każde dziecko mogło otrzymać soczek, aby ugasić pragnienie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj