18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Prezydenta Rzeszowa wybierzemy 9 maja. Kto nim zostanie?

REKLAMA

Już wszystko jasne. Według Rządowego Centrum Legislacji przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się 9 maja. Do 16 kwietnia mogą zgłaszać się kandydaci.

10 lutego dotychczasowy prezydent Tadeusz Ferenc nieoczekiwanie ustąpił ze stanowiska. W przypadku takiej rezygnacji w ciągu 90 dni muszą odbyć się nowe wybory. Zgodnie z tymi prawnymi wymogami, ostatni możliwy termin to 9 maja. Właśnie tego dnia obędą się wybory. Jeśli kandydat zgarnie ponad 50 procent wygra w I turze. Jeśli nie, po dwóch tygodniach będzie dogrywka.

Na razie Rzeszowem rządził powołany przez premiera komisarz Marek Bajdak. Tymczasowym prezydentem został 25 lutego.


Wybory wzbudzają zainteresowanie w całej Polsce. Niemal wszystkie ugrupowania polityczne zapowiadają wystawienie swoich kandydatów. Niektórzy myślą, że będzie to sprawdzian i sondaż popularności obecnej koalicji rządzącej. Ale czy na pewno? W samorządowych wyborach dużo bardziej niż etykieta przynależności partyjnej, liczy się konkretna osoba: kim jest, co zrobiła i co jest w stanie zrobić dobrego dla miasta. Z tego też powodu prezydent Tadeusz Ferenc, choć związany był z lewicą, wygrywał wybory w regionie, który nazywany jest bastionem PiS. Nie chodziło o to jakie sympatie i rodowód ma prezydent. Dla mieszkańców dotąd dużo ważniejsze było, że miasto szybko się rozwija, powstaje wiele udogodnień, a do tego jest czysto na ulicach. Po tym było widać dobrą rękę gospodarza.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj