23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Przeżyły powódź. Na wakacje zaprosiła je Pierwsza Dama

REKLAMA

Przez koronawirusa nie mieli normalnej szkoły, a przez czerwcowe burze powódź zabrała wszystko, co było w domu. Na szczęście dzieci z zalanych terenów mogą chwilę odetchnąć. Nie patrzeć na to, co zostawiła woda, przeżywać troski rodziców, dla których doprowadzenie domów do porządku, to teraz najważniejszy cel.

36 dzieci z rodzin najbardziej poszkodowanych w ostatnich powodziach na Podkarpaciu w sobotę wyjechało na kolonię do Wisły (woj. śląskie). Będą przebywać w rezydencji prezydenta RP do 1 sierpnia.

Wyjazd został przygotowany wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP oraz marszałka Podkarpacia. Pomysłodawczynią organizacji kolonii była Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: wycieczki w ciekawe miejsca, pobyt w parku wodnym, gry, zabawy i warsztaty.

Uczestnicy mają od 7 do 14 lat. Pochodzą z różnych gmin: Jasienicy Rosielnej, Jawornika Polskiego, Kańczugi, Łańcuta i Jasła.

Dzieci otrzymały wyprawki na wypoczynek, które udało się zorganizować dzięki wsparciu sponsorów. W plecakach znalazły się m. in.: bidony, latarki, czapki, naturalne kosmetyki z Uzdrowiska Rymanów-Zdrój, woda mineralna, ręczniki, koszulki. Na kieszonkowe zrzucili się także pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, którzy przekazali 2 tys. złotych. 300 złotych zebrali na ten cel pracownicy ROPS-u. Dzieci będą mogły przeznaczyć pieniądze na własne przyjemności.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj