13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Przeżyły powódź. Na wakacje zaprosiła je Pierwsza Dama

Przez koronawirusa nie mieli normalnej szkoły, a przez czerwcowe burze powódź zabrała wszystko, co było w domu. Na szczęście dzieci z zalanych terenów mogą chwilę odetchnąć. Nie patrzeć na to, co zostawiła woda, przeżywać troski rodziców, dla których doprowadzenie domów do porządku, to teraz najważniejszy cel.

REKLAMA

36 dzieci z rodzin najbardziej poszkodowanych w ostatnich powodziach na Podkarpaciu w sobotę wyjechało na kolonię do Wisły (woj. śląskie). Będą przebywać w rezydencji prezydenta RP do 1 sierpnia.

Wyjazd został przygotowany wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP oraz marszałka Podkarpacia. Pomysłodawczynią organizacji kolonii była Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: wycieczki w ciekawe miejsca, pobyt w parku wodnym, gry, zabawy i warsztaty.

CZYTAJ TEŻ:  Strażacy nagrodzili Szymona. 16-latek uratował mamę

Uczestnicy mają od 7 do 14 lat. Pochodzą z różnych gmin: Jasienicy Rosielnej, Jawornika Polskiego, Kańczugi, Łańcuta i Jasła.

Dzieci otrzymały wyprawki na wypoczynek, które udało się zorganizować dzięki wsparciu sponsorów. W plecakach znalazły się m. in.: bidony, latarki, czapki, naturalne kosmetyki z Uzdrowiska Rymanów-Zdrój, woda mineralna, ręczniki, koszulki. Na kieszonkowe zrzucili się także pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, którzy przekazali 2 tys. złotych. 300 złotych zebrali na ten cel pracownicy ROPS-u. Dzieci będą mogły przeznaczyć pieniądze na własne przyjemności.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu