-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Prezydent Lucjusz Nadbereżny w radzie nadzorczej PGNiG

To wyróżnienie, bądź nominacja jest dość dużym zaskoczeniem. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny – z dniem 28 stycznia tego roku został powołany na członka rady nadzorczej w państwowym gigancie – PGNiG Obrót Detaliczny.

REKLAMA

Lucjusz Nadbereżny jest jednym z młodszych prezydentów miasta. Ma 36 lat. Skończył politologię na UMCS i Prawo na KUL.

W 2014 r. został prezydentem Stalowej Woli i wygrał I turze, zdobywając 12 005 głosów, co dało mu 52 % poparcia. W wyborach 2018 r. był już bezkonkurencyjny. Także wygrał w I turze i poprawił wynik – otrzymał 17 136 głosów – poprało go aż 73% wyborców.

Według ostatniego oświadczenia majątkowego – jako prezydent w 2020 r. zarobił 133 800 zł.

CZYTAJ TEŻ:  To ona budowała Stalową Wolę. Jest starsza niż jej miasto

A ile zarabia się w radzie nadzorczej gazowego giganta? W 2020 r. – na razie są publikowane dane za ten rok – firma płaciła członkowi rady nadzorczej, za cały rok służby – średnio 93 tys. zł.

Jak wynika z informacji PGNiG, zamieszczonych na stronie spółki, Lucjusz Nabereżny obejmując funkcję złożył oświadczenie o tym, że jego osoby najbliższe nie są zatrudnione i nie świadczą pracy na podstawie innego stosunku prawnego na rzecz PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. lub Spółek z Grupy Kapitałowej PGNiG.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu