13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Prezydent Lucjusz Nadbereżny w radzie nadzorczej PGNiG

REKLAMA

To wyróżnienie, bądź nominacja jest dość dużym zaskoczeniem. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny – z dniem 28 stycznia tego roku został powołany na członka rady nadzorczej w państwowym gigancie – PGNiG Obrót Detaliczny.

Lucjusz Nadbereżny jest jednym z młodszych prezydentów miasta. Ma 36 lat. Skończył politologię na UMCS i Prawo na KUL.

W 2014 r. został prezydentem Stalowej Woli i wygrał I turze, zdobywając 12 005 głosów, co dało mu 52 % poparcia. W wyborach 2018 r. był już bezkonkurencyjny. Także wygrał w I turze i poprawił wynik – otrzymał 17 136 głosów – poprało go aż 73% wyborców.

Według ostatniego oświadczenia majątkowego – jako prezydent w 2020 r. zarobił 133 800 zł.

A ile zarabia się w radzie nadzorczej gazowego giganta? W 2020 r. – na razie są publikowane dane za ten rok – firma płaciła członkowi rady nadzorczej, za cały rok służby – średnio 93 tys. zł.

Jak wynika z informacji PGNiG, zamieszczonych na stronie spółki, Lucjusz Nabereżny obejmując funkcję złożył oświadczenie o tym, że jego osoby najbliższe nie są zatrudnione i nie świadczą pracy na podstawie innego stosunku prawnego na rzecz PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. lub Spółek z Grupy Kapitałowej PGNiG.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj