30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Rosnące ceny energii uderzają w hutę. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z załogą

REKLAMA

Huta szkła – Krosno Glass to legendarny zakład, z tradycją i historią. Przechodził różne koleje losów, ale wciąż trwa i daje ludziom w pracę. Choć niepokojów nie brakuje. Dziś zakład zmaga się z rosnącymi cenami energii. Czy załogę uspokoiła ostatnia wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy?

Huta jest mocno wpisana w tradycję miasta i regionu. Produkuje znakomitej jakość wyroby: kieliszki, szklanki, wazony i mnóstwo innych przedmiotów ze szkła.

– Produkowane tu szkło jest praktycznie w każdym domu w Polsce – podkreślał prezydent Andrzej Duda, odwiedzając 18 listopada zakład.

Andrzej Duda przypomniał też, że za rok zakłady będą obchodziły swoje stulecie. – Dziś – jak zauważył – firma jest w niełatwej sytuacji, związanej z kryzysem, który dzisiaj dotyka wszystkich.

Wskazując na ceny energii mówił, że piece w hucie są zasilane energią elektryczną i gazem. W związku tym – powiedział – to jest dla tego zakładu podstawowy koszt, a wobec wzrastających na przestrzeni ostatnich miesięcy cen energii zarówno elektrycznej, jak i gazu zarząd firmy już widzi, że jest to ogromny problem nie tylko na najbliższe miesiące, ale najprawdopodobniej także w przyszłym roku.

– Musimy się zastanowić nad formą wsparcia dla firmy, nad tym, jak zapobiec przyszłym problemom, jak je rozwiązać i jak wspomóc firmę, żeby prawie tysiąc sześćset zatrudnionych tu osób nadal miało zatrudnienie i mogło spokojnie utrzymywać swoje rodziny – przekonywał Andrzej Duda.

(źródło: Inres24, Kancelaria Prezydenta RP)

Zobacz też:

Prezydent Andrzej Duda w Przewodowie. Tu rakieta zabiła dwóch Polaków

Po wybuchu rakiety w Polsce to zdjęcie obiegło cały świat i stało się ikoną. Co naprawdę mówi?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj