9.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Rosnące ceny energii uderzają w hutę. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z załogą

REKLAMA

Huta szkła – Krosno Glass to legendarny zakład, z tradycją i historią. Przechodził różne koleje losów, ale wciąż trwa i daje ludziom w pracę. Choć niepokojów nie brakuje. Dziś zakład zmaga się z rosnącymi cenami energii. Czy załogę uspokoiła ostatnia wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy?

Huta jest mocno wpisana w tradycję miasta i regionu. Produkuje znakomitej jakość wyroby: kieliszki, szklanki, wazony i mnóstwo innych przedmiotów ze szkła.

– Produkowane tu szkło jest praktycznie w każdym domu w Polsce – podkreślał prezydent Andrzej Duda, odwiedzając 18 listopada zakład.

Andrzej Duda przypomniał też, że za rok zakłady będą obchodziły swoje stulecie. – Dziś – jak zauważył – firma jest w niełatwej sytuacji, związanej z kryzysem, który dzisiaj dotyka wszystkich.

Wskazując na ceny energii mówił, że piece w hucie są zasilane energią elektryczną i gazem. W związku tym – powiedział – to jest dla tego zakładu podstawowy koszt, a wobec wzrastających na przestrzeni ostatnich miesięcy cen energii zarówno elektrycznej, jak i gazu zarząd firmy już widzi, że jest to ogromny problem nie tylko na najbliższe miesiące, ale najprawdopodobniej także w przyszłym roku.

– Musimy się zastanowić nad formą wsparcia dla firmy, nad tym, jak zapobiec przyszłym problemom, jak je rozwiązać i jak wspomóc firmę, żeby prawie tysiąc sześćset zatrudnionych tu osób nadal miało zatrudnienie i mogło spokojnie utrzymywać swoje rodziny – przekonywał Andrzej Duda.

(źródło: Inres24, Kancelaria Prezydenta RP)

Zobacz też:

Prezydent Andrzej Duda w Przewodowie. Tu rakieta zabiła dwóch Polaków

Po wybuchu rakiety w Polsce to zdjęcie obiegło cały świat i stało się ikoną. Co naprawdę mówi?

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj