27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Selfie z premierem na koniec spotkania. Wcześniej padły obietnice

REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość ruszyło w kolejny swój wielki objazd po Polsce i rozpoczęło go 11 marca od Jasła. Sala sportowa szkoły była wypełniona po brzegi. Na koniec najważniejsze było selfie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami. Elementem przemówień są: podkreślenie własnych zasług, krytyka oponentów i nowe obietnice. Ten schemat zastosował w Jaśle także premier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował przedwyborczy objazd po kraju najważniejszych polityków PiS. Hasło akcji: „Przyszłość to Polska”.

Podczas spotkania w sali gimnastycznej można było premierowi zadać pytania. Wśród osób, które zabrały głos był jeden z działaczy NSZZ Solidarność, który martwi się Hutą Szkła Krosno. Zakład zmaga się z kosztami energii.

– Mamy specjalny program wsparcia dla przedsiębiorstw energochłonnych, a teraz program ten poszerzany jest o kolejne branże, także takie jak Huta w Krośnie. Wartość tej pomocy państwa to 5 mld zł – powiedział premier.

Szef rządu odpowiedział także na pytanie dotyczące zmartwienia rolników. Chodzi o tranzyt ukraińskiego zboża, które wycieka na krajowy rynek, na czym tracą nasi gospodarze. – Ukraińskie zboże, które czeka na transport w magazynach, będzie plombowane, aby nie było niekontrolowanego obrotu tym zbożem – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Odniósł się także do pytania dotyczącego stosunków z Ukrainą i wznowienia ekshumacji polskich ofiar Rzezi Wołyńskiej. – Rozmawiamy o tym z naszymi parterami z Ukrainy i mamy zapewnienia, że ten temat będzie załatwiony. Nie zapominajmy jednak, że trwa wojna. Polska wspiera Ukraińców, bo to oni przelewają krew, aby chronić także naszą wolność – zaznaczył premier.

Podczas spotkania padła deklaracja, z której ucieszą się sołtysi. Premier obiecał, że dostaną 300 zł dodatku emerytalnego. – W opracowaniu jest ustawa, która wkrótce ujrzy światło dzienne – zapewnił.

Na koniec spotkania każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z premierem. Każdy chciał skorzystać z tej okazji i mieć pamiątkę.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj