1.5 C
Rzeszów
sobota, 2 grudnia, 2023

Skuterem pędził na dwóch gazach po alkohol

REKLAMA

Prawie 3 promile miał 45-letni mieszkaniec gminy Rakszawa, który w tym stanie pojechał skuterem po alkohol. Mężczyzna objęty był również sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dzięki innemu uczestnikowi ruchu, pijany kierowca został szybko zatrzymany przez łańcuckich policjantów.

Do zdarzenia doszło 5 lipca wieczorem w Medyni Łańcuckiej. Po godz. 18, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy skutera, który próbował kupić alkohol w jednym ze sklepów spożywczych. Gdy obsługa odmówiła mu sprzedaży, mężczyzna wsiadł na jednoślad i zajeżdżając drogę innym kierowcom, wjechał na trasę wojewódzką nr 881.

Dzięki informacjom przekazanym przez świadka, policjanci szybko namierzyli wskazany pojazd. Kierującym motorowerem okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Jednocześnie okazało się, że 45-latek objęty jest sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz za oba przestępstwa odpowie przed sądem. Na szczęście i tym razem znalazła się osoba, które nie była obojętna na pijanego kierowcę. Dzięki jej postawie być może nie doszło do tragedii.

Źródło: KPP Łańcut

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj