11 C
Rzeszów
środa, 31 maja, 2023

Prababcia (91 l.) nadal musi pracować na kasie w supermarkecie

REKLAMA

Betty Glover ma 91 lat i jest prababcią. Mimo że powinna już dawno odpoczywać na emeryturze, nadal pracuje na kasie w supermarkecie. Nie dlatego, że chce, ale musi. Tylko tak może się utrzymać i wydobyć z finansowych kłopotów. W tej smutnej historii z USA jest jednak promyczek nadziei.

Stany Zjednoczone to bogaty kraj, ale nie zawsze spełnia się amerykański sen. 91-letniej seniorce się nie spełnił. Nie starcza jej na czynsz, lekarstwa, zakupy. Przez inflację to koszty – podobnie jak w Polsce – trudne do udźwignięcia dla kogoś, kto ma tylko skromną emeryturę.

Seniorka z USA musi dorabiać w sklepie, aby móc się utrzymać. Na tym samym stanowisku jest już 10 lat. Choć lubi swoich klientów, czuje się już zmęczona, a do tego coraz bardziej szwankuje jej zdrowie.

91-latka nie była pewna, czy założyć zbiórkę i poprosić ludzi o pomoc. A jednak internet zadziałał. Prababcia uzbierała prawie 90 000 dolarów, ponad dwa razy więcej niż oczekiwała.

Na jej zbiórce pojawiła się optymistyczna aktualizacja:

– Dzięki waszemu wsparciu i hojności mój ostatni dzień w pracy będzie 1 maja! Wciąż jestem zdumiona ogromem wsparcia i życzliwości. Bardzo dziękuje Wam wszystkim – napisała uradowana babcia.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13 °
8.5 °
83 %
4.1kmh
0 %
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
12 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu