13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Strach w Łopuszce Wielkiej. W nocy przyszedł podpalacz

REKLAMA

Nocny pożar domu w Łopuszce Wielkiej w powiecie przeworskim nie był przypadkowy. Mundurowi zatrzymali 26-letniego Macieja H., podejrzanego o podpalenie. Dlaczego to zrobił?

Była godz. 1 w nocy w niedzielę (16/05), kiedy pojawiły się płomienie. Pożar zaczął się od szopy na drewno i błyskawicznie przeniósł się na dach przylegającego do niej domu.

Właścicielki i jej córki, akurat nie było wówczas na miejscu. Straż zawiadomili sąsiedzi. Udało się dość szybko opanować żywioł, ale straty i tak są duże. Sięgają ponad 120 tys. zł. Ogień zniszczył dach, elewację i poddasze. Woda, użyta podczas akcji gaśnicze, zalała natomiast wnętrze. Wszystko nadaje się do remontu, a meble do wyrzucenia.

Policja szybko ustaliła, że zdarzenie nie było przypadkowe. Zatrzymała Macieja H. podejrzanego o podpalenie. Piroman miał ułatwione zadanie. Posesja przylega do skarpy, nie jest szczelnie ogrodzona. Dlaczego to zrobił?

Domownicy znają mężczyznę i już wcześniej się go obawiali. Oskarżali o nękanie i to zupełnie bez powodu. Dotychczasowe zawiadomienia były jednak umarzane z braków wystarczających dowodów.

Maciej H. usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Za podobne przestępstwo był już karany. Grozi mu do 5 lat więzienia. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Przeworsku aresztował go na 3 miesiące.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj