7.4 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

Strażacy zbierali na mundury. Oddali datki pogorzelcom

Najpierw pomagali gasząc pożar, a potem postanowili przekazać pogorzelcom pieniądze, które zbierali na kupno nowych mundurów. Tacy są strażacy z OSP w Brzeźnicy w powiecie dębickim!

REKLAMA

Pożar wybuchł 10 stycznia w Brzeźnicy i zaskoczył rodzinę w środku nocy. Przemek, Paulina i ich 11-letni synek zdążyli wybiec z płonącego domu, tak jak stali. Ocalili życie, ale ogień zniszczył i zabrał wszystko: meble, ubrania i dach nad głową. Mieszkanie nadaje się do generalnego remontu.

2/21 Dnia 10.01.2021 r o godzinie 10:50 z polecenia Wójta udajemy się na miejsce nocnego pożaru, aby pomóc w…

Opublikowany przez OSP Brzeźnica Niedziela, 10 stycznia 2021

Na szczęście pogorzelcy nie zostali sami ze swoim wielkim nieszczęściem. Na razie zatrzymali się u krewnych, ale gmina przygotowuje im tymczasowy lokal w ośrodku kultury.

CZYTAJ TEŻ:  19-letnia nożowniczka atakowała z zazdrości

Tuż po pożarze ruszyła pomoc. Strażacy z OSP utworzyli zbiórkę na zrzutka.pl, która dostępne jest TUTAJ. Sami postanowili przekazać datki, które udało im się dotychczas zebrać podczas własnej zbiórki. Poprosili w niej o wsparcie w zakupie nowych mundurów. Wydarzył się jednak pożar i druhowie uznali, że pomoc poszkodowanym sąsiadom jest bardziej potrzebna.

Swój zakup będą musieli odłożyć na później i na razie do akcji jeździć w starych kombinezonach.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
7.4 ° C
8.8 °
5.8 °
85 %
5.7kmh
40 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu