12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Pożar poddasza na osiedlu Projektant w Rzeszowie

REKLAMA

Domownicy zdążyli uciec, pozostali lokatorzy także opuścili blok. Nikomu nic się nie stało, ale straty materialne są znaczne.

Do pożaru doszło w bloku przy ul. Żmigrodzkiego 16 na osiedlu Projektant w Rzeszowie. Ogień pojawił się w czwartek – 5 maja po godz 17. Paliło się poddasze na czwartej kondygnacji budynku.

Opublikowany przez OSP Rzeszów – Przybyszówka Czwartek, 5 maja 2022

Na miejscu interweniowało kilka jednostek straży pożarnej. Ratownicy wspięli się na dach. Użyto drabiny i podnośnika, z którego także podawało prąd wody.

Domownicy w porę uciekli z płonącego mieszkania. Strażacy pomogli ewakuować się pozostałym lokatorom. W sumie klatkę opuściło 12 osób.

Strażacy musieli rozebrać część dachu, odkryć blachę, przejrzeć i ugasić watę, którą ocieplono poddasze.

Pod tym względem taki pożar jest bardzo trudny do zwalczania. Z pomocą przychodzi technika. Strażacy używają kamer termowizyjnych, aby sprawdzić, czy gdzieś jeszcze nie ma zarzewia ognia.

Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Zobacz też:

Auto w ogniu przy Moście Zamkowym. Dlaczego dochodzi do pożaru w samochodzie? Co wtedy robić?

Odblaskowe radiowozy teraz nie ukryją się w krzakach

Pożar samochodu przed przemyskim sądem. W środku zwłoki kierowcy

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj