8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Przeszukali pogorzelisko i znaleźli ciało

REKLAMA

Tragiczna końcówka roku w powiecie stalowowolskim. W nocy spalił się dom w Przyszowie. Ogień był tak wielki, nie nie pozwolił nikomu wejść, ani wydostać się z drewnianego budynku. W śmiertelnej pułapce znalazł się 65-letni właściciel.

Ognisty dramat rozegrał się w czwartek, 29 grudnia. Dochodziła godz. 3 w nocy, kiedy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od mieszkańców Przyszowa.

Kiedy na miejsce dotarli strażacy, drewniany budynek płonął jak pochodnia. Ratownicy w trakcie działań, dowiedzieli się, że w środku może być samotny właściciel. Po chwili stało się jasne, że nie zdołała się ewakuować. W pogorzelisku odnaleziono ciało mężczyzny.

– Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia – informuje młodszy aspirant Przemysław Paleń z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Zimą szczególnie wzrasta ryzyko pożarów spowodowanych przez błędy popełniane podczas wykorzystywania urządzeń grzewczych.

Policjanci mają kilka rad, o których warto pamiętać:

  • gdy mieszkanie ogrzewamy tradycyjnym piecem na węgiel i drzewo, nie przechowujmy w obrębie pieca rzeczy łatwopalnych;
  • korzystajmy z usług kominiarzy, którzy sprawdzą prawidłowe funkcjonowanie kominów i wentylacji;
  • nie pozostawiajmy włączonych elektrycznych i gazowych piecyków, kiedy wychodzimy z domu, czy kiedy udajemy się na nocny spoczynek. Pamiętajmy, aby nigdy nie ustawiać ich na łatwopalnym podłożu;
  • pod szczególnym nadzorem miejmy wszelkie lampiony, świeczki, gaśmy je kiedy wychodzimy z domu lub idziemy spać.

Mundurowi apeluj również o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z piecyków gazowych:

  • zadbajmy o to, aby wentylacja w pomieszczeniach prawidłowo funkcjonowała, dbajmy o czystość kratek wentylacyjnych – pod żadnym pozorem nie zaklejajmy wentylacji;
  • czad to bezwonny gaz więc zainwestujmy w dobry czujnik, który zaalarmuje nas, kiedy tlenek węgla nagromadzi się w naszym mieszkaniu;
  • dbajmy o właściwą konserwację urządzeń grzewczych, a kiedy coś nas niepokoi natychmiast wzywajmy fachowca, który sprawdzi działanie naszego urządzenia i naprawi usterkę.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj