23.8 C
Rzeszów
piątek, 22 września, 2023

Przeszukali pogorzelisko i znaleźli ciało

REKLAMA

Tragiczna końcówka roku w powiecie stalowowolskim. W nocy spalił się dom w Przyszowie. Ogień był tak wielki, nie nie pozwolił nikomu wejść, ani wydostać się z drewnianego budynku. W śmiertelnej pułapce znalazł się 65-letni właściciel.

Ognisty dramat rozegrał się w czwartek, 29 grudnia. Dochodziła godz. 3 w nocy, kiedy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od mieszkańców Przyszowa.

Kiedy na miejsce dotarli strażacy, drewniany budynek płonął jak pochodnia. Ratownicy w trakcie działań, dowiedzieli się, że w środku może być samotny właściciel. Po chwili stało się jasne, że nie zdołała się ewakuować. W pogorzelisku odnaleziono ciało mężczyzny.

– Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia – informuje młodszy aspirant Przemysław Paleń z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Zimą szczególnie wzrasta ryzyko pożarów spowodowanych przez błędy popełniane podczas wykorzystywania urządzeń grzewczych.

Policjanci mają kilka rad, o których warto pamiętać:

  • gdy mieszkanie ogrzewamy tradycyjnym piecem na węgiel i drzewo, nie przechowujmy w obrębie pieca rzeczy łatwopalnych;
  • korzystajmy z usług kominiarzy, którzy sprawdzą prawidłowe funkcjonowanie kominów i wentylacji;
  • nie pozostawiajmy włączonych elektrycznych i gazowych piecyków, kiedy wychodzimy z domu, czy kiedy udajemy się na nocny spoczynek. Pamiętajmy, aby nigdy nie ustawiać ich na łatwopalnym podłożu;
  • pod szczególnym nadzorem miejmy wszelkie lampiony, świeczki, gaśmy je kiedy wychodzimy z domu lub idziemy spać.

Mundurowi apeluj również o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z piecyków gazowych:

  • zadbajmy o to, aby wentylacja w pomieszczeniach prawidłowo funkcjonowała, dbajmy o czystość kratek wentylacyjnych – pod żadnym pozorem nie zaklejajmy wentylacji;
  • czad to bezwonny gaz więc zainwestujmy w dobry czujnik, który zaalarmuje nas, kiedy tlenek węgla nagromadzi się w naszym mieszkaniu;
  • dbajmy o właściwą konserwację urządzeń grzewczych, a kiedy coś nas niepokoi natychmiast wzywajmy fachowca, który sprawdzi działanie naszego urządzenia i naprawi usterkę.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA