16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Ogień zniszczył wszystko. Jest apel o pomoc dla pogorzelców

REKLAMA

Właściciele stracili cały dorobek życia, zaledwie trzy tygodnie wcześniej się wprowadzili. Nie było ich w domu, kiedy rozpętało się piekło. Gdy wrócili z zakupów ich drewniany dom w Muninie koło Jarosławia przypominał wielką pochodnię. W internecie pojawił się apel o pomoc dla pogorzelców.

Pożar wybuchł w poniedziałek – 29 listopada około godz. 21. Sąsiedzi zobaczyli płomienie i powiadomili służby ratunkowe.

Po chwili zaroiło się od wozów gaśniczych. Ponad 40 strażaków walczyło z żywiołem. Ale dom był nie do uratowania. Ogień całkowicie otulił budynek. Żółto-pomarańczowe języki wydobywały się ze wszystkich okien. Palił się dach, elewacja. Razem ze strażakami na miejsce przyjechali właściciele. Kobieta doznała szoku i zasłabła. Karetka zabrała ją do szpitala.

Ratownicy robili wszystko, aby pożar nie przeniósł się na sąsiednie budynki. A płomienie wzmagał silny wiatr, który bardzo utrudniał działania.

Akcja była mordercza. Strażackie pompy pracowały na pełnej mocy. Zapas wody w samochodach szybko się wyczerpywał i trzeba było pośpiesznie organizować dodatkowe zaopatrzenie.

Dom spłonął doszczętnie. Zostały same zgliszcza. Z konstrukcji ocalał tylko komin.

Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało. W płomieniach zaginął jednak malutki szczeniak – pupil rodziny. Straty materialne są ogromne. Rodzina straciła cały dorobek życia.

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Będzie ustalała to policja.

Apel o pomoc dla pogorzelców

W środę, 1 grudnia pojawił się apel o pomoc dla pogorzelców. Na stronie szczytny cel ZBIÓRKĘ założyła sołtys. Liczy się każda złotówka.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj