13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Rejestrujesz auto w powiecie rzeszowskim? Umów się przez internet

Jeszcze nie tak dawno rejestracja auta w powiecie rzeszowskim to była udręka. Nikt przecież nie lubi stać w kolejkach. Nareszcie nowoczesność wkroczyła do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego. Na wizytę w urzędzie umawiamy się przez internet.

REKLAMA

Nie trzeba czekać, marnować czasu i się denerwować. Przychodzimy na konkretną godzinę i sprawa załatwiona. Ale uwaga! Jeśli dziś wchodzimy na stronę, aby się umówić, wolne terminy są dopiero za kilka dni.

Mimo wszystko nowy sposób załatwiania spraw jest dużym ułatwieniem. Do niedawna wiele osób ustawiała się w kolejce o świcie i też nie miała gwarancji, że zostanie obsłużona. Próbowano wprowadzić system biletowania, ale nie rozwiązał on problemów.

– Jedni i tak musieli czekać w kolejce, co w dobie obostrzeń związanych z pandemią było  rozwiązaniem niewystarczającym. Inni odchodzili „z kwitkiem”, bo akurat skończył się limit przyjęć w danym dniu. A takie limity są konieczne, bo wystarczy dodać, że tylko w czerwcu liczba spraw, którymi się zajmowaliśmy wyniosła około 4 tysiące. Czyli dziennie obsługiwaliśmy ponad 200 osób – mówi Janusz Haluk, dyrektor Wydziału Komunikacji, Dróg i Transportu Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

CZYTAJ TEŻ:  Co mu zawiniły drzwi?!
rejestracja auta
Wystarczy wejść na stronę Starostwa Powiatowego w Rzeszowie

Rezerwacji terminu można  dokonać internetowo – adres strony to: http://kolejka.powiat.rzeszow.pl/#/group)

A co z tymi, którzy nie mają internetu? Mogą umówić się na wizytę telefonicznie, nr: 17 867 18 07 oraz osobiście w Biurze Obsługi Klienta, mieszczącym się na parterze budynku Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu