4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Powiało, powaliło i zerwało. Pracowity weekend strażaków

REKLAMA

Majówkowa pogoda okazała się mało udana. Było deszczowo, zimno i wietrzenie. Żywioł zwłaszcza dał się mocno we znaki w powicie dębickim. Powalał drzewa i zrywał dachy na budynkach gospodarczych.

Stary budynek w Woli Wielkiej nie wytrzymał naporu wiatru. Jedna ze stodół kompletnie się zawaliła. Na innym budynku doszło do uszkodzeń w wyniku uderzenia pioruna. Gospodarzom teren pomagali uporządkować strażacy z OSP.

17/2021 W dniu dzisiejszym tj. 03.05 o godzinie 8:15 zostajemy zadysponowani w sile dwóch zastępów, do miejscowego zagrożenia, w miejscowości Wola Wielka.

Opublikowany przez OSP KSRG Żyraków Poniedziałek, 3 maja 2021

W okolicy było więcej zgłoszeń. W Pilźnie, Paszczynie i Wiewiórce usuwano powalone drzewa, a na autostradzie A4 zabezpieczenia wymagała uszkodzona przez wiatr latarnia.

Pełne ręce pracy mieli także strażacy w innych częściach regionu. W Gorzycach koło Tarnobrzegu ogromne drzewo runęło na drogę. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zdarzenie nr 41/2021 Data alarmowania : 02.05.2021 r. Godzina alarmowania: 16:45 Rodzaj zdarzenia: MZ- przewrócone drzewo Miejscowość: Gorzyce, ul. Fantazja Siły i środki: OSP Gorzyce : GBA 3/29/ 4,6 Volvo

Opublikowany przez OSP Gorzyce Niedziela, 2 maja 2021

3 maja po południu wiatr się nieco uspokoił. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało natomiast nowe ostrzeżenie. Dotyczy wystąpienia przymrozków w nocy z 3 na 4 maja. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj