13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Powiało, powaliło i zerwało. Pracowity weekend strażaków

REKLAMA

Majówkowa pogoda okazała się mało udana. Było deszczowo, zimno i wietrzenie. Żywioł zwłaszcza dał się mocno we znaki w powicie dębickim. Powalał drzewa i zrywał dachy na budynkach gospodarczych.

Stary budynek w Woli Wielkiej nie wytrzymał naporu wiatru. Jedna ze stodół kompletnie się zawaliła. Na innym budynku doszło do uszkodzeń w wyniku uderzenia pioruna. Gospodarzom teren pomagali uporządkować strażacy z OSP.

17/2021 W dniu dzisiejszym tj. 03.05 o godzinie 8:15 zostajemy zadysponowani w sile dwóch zastępów, do miejscowego zagrożenia, w miejscowości Wola Wielka.

Opublikowany przez OSP KSRG Żyraków Poniedziałek, 3 maja 2021

W okolicy było więcej zgłoszeń. W Pilźnie, Paszczynie i Wiewiórce usuwano powalone drzewa, a na autostradzie A4 zabezpieczenia wymagała uszkodzona przez wiatr latarnia.

Pełne ręce pracy mieli także strażacy w innych częściach regionu. W Gorzycach koło Tarnobrzegu ogromne drzewo runęło na drogę. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zdarzenie nr 41/2021 Data alarmowania : 02.05.2021 r. Godzina alarmowania: 16:45 Rodzaj zdarzenia: MZ- przewrócone drzewo Miejscowość: Gorzyce, ul. Fantazja Siły i środki: OSP Gorzyce : GBA 3/29/ 4,6 Volvo

Opublikowany przez OSP Gorzyce Niedziela, 2 maja 2021

3 maja po południu wiatr się nieco uspokoił. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało natomiast nowe ostrzeżenie. Dotyczy wystąpienia przymrozków w nocy z 3 na 4 maja. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj