12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Poseł Grzegorz Braun twierdzi, że policja utrudnia mu prowadzenie kampanii

REKLAMA

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun, który kandyduje na prezydenta Rzeszowa, skierował do komendanta miejskiego rzeszowskiej policji pismo, w którym zarzuca funkcjonariuszom utrudnianie prowadzenia mu kampanii wyborczej. Patrole pojawiały się podczas publicznych spotkań posła i członków jego sztabu z mieszkańcami, czy dziennikarzami. A chodziło o brak maseczek ochronnych.

Poseł Grzegorz Braun podczas ostatni spotkań związanych z wyborami nie nosił maseczki, podobnie jak członkowie jego sztabu. Policjanci wtedy otrzymywali zgłoszenia i reagowali, np. prosząc o wylegitymowanie poszczególnych osób. Tłumaczyli, że podejmują działania w związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia.

Wiele takich scen zostało zarejestrowanych przez kamery. Np. na Podpromiu poseł kwestionował zasadność interwencji, sam pytał o nazwiska policjantów i kazał je notować. Swoją reakcję określał wtedy jako interwencja poselska.

Teraz skierował do komendanta pismo:

„… Wszelkie czynności, niezależnie przez kogo prowadzone, skutkujące ingerencją w prowadzoną kampanię wyborczą a uniemożliwiające lub utrudniające jej prowadzenie, wypełniają znamiona przestępstwa stypizowanego w art. 249 kk.” – napisał poseł Braun i wezwał do zaprzestania tego typu – jego zdaniem – bezprawnych działań. Domaga się także wyciągnięcie konsekwencji służbowych, wobec tych funkcjonariuszy, którzy zakłócili jego kampanię wyborczą.

Jego pismo zostało przekazane do wiadomości komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie, szefa MSWiA, a także wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Policja w Rzeszowie nie komentuje zarzutów Grzegorza Brauna. Jego pismo zostało przekazane do oceny do prokuratury.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj