16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

21-latek uciekał przed policją. Kiedy go złapali, wyjaśnił się powód

REKLAMA

Pościg w Mielcu. 21-letni kierowca citroena nie zatrzymał się do kontroli. Wkrótce porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo, ale mundurowi okazali się lepszymi sprinterami.

Na widok radiowozu kierowca najpierw zwolnił, a potem przyspieszył. Policjanci włączyli w radiowozie sygnały i ruszyli w pogoń. Wkrótce dogonili zbiega, który był na tyle zdesperowany, że porzucił pojazd i dalej próbował uciekać pieszo. Na nic to się zdało, bo wkrótce był w rękach stróżów prawa.

Kierowca trafił na komendę. Był trzeźwy, ale badanie narkotesterem wykryło, że może być pod wpływem amfetaminy i marihuany. Zlecono badania krwi, które to jeszcze dokładnie potwierdzą.

Mężczyzna usłyszał już pierwszy zarzut – niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia.

Jeśli badania laboratoryjne krwi potwierdzą, że 21-latek był pod wpływem środków odurzających w czasie kierowania pojazdem, usłyszy kolejny zarzut.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj