21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Porzucony niedźwiadek nad rzeką. Przewracał się jak kuleczka. Jego tropem podążały wilki

REKLAMA

Porzucony niedźwiadek w Bieszczadach! Leśników z nadleśnictwa Ustrzyki Dolne zelektryzowała informacja, że nad rzeką, tuż przy domostwach w Teleśnicy, zaobserwowano małego misia. Maluch wyglądał na chorego, albo rannego. Już zwęszyły go dwa wilki, które podążały jego śladem. Na szczęście misiem zajęli się ludzie. Zwierzak został zabrany do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Leśniczy, który znalazł misia niestety nie zauważył nigdzie śladów matki. Miś albo nie nadążył za samicą, albo został porzucony. Wcześniej widywano niedźwiedzicę z dwoma małymi. Możliwe, że maluch został ranny. Natrafiono bowiem na ślady dwóch wilków podążających za niedźwiadkiem. Były też widoczne na śniegu ślady krwi.

niedzwiadek2
Badania w klinice | Fot. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu/Facebook

Miś rozpaczliwie szukał dla siebie ratunku. Podążał wzdłuż potoku w kierunku domostw. W końcu utknął nad wezbraną rzeką. Próbował wspiąć się na urwisty brzeg – ale nie dał rady.

Dzisiaj tj. 10.01.2022 roku zelektryzowała nas informacja od leśniczego Janusza, że tuż przy domostwach w Teleśnicy, nad…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Lasy Państwowe Poniedziałek, 10 stycznia 2022

– Obserwacja zwierzęcia wskazała na to, że jest wychudzony, mocno osłabiony oraz ma problemy z chodzeniem – ciągnie tylne łapy. Jego los wydawał się przesądzony…trzeba było działać – mówią leśnicy z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Powiadomili specjalistów z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Misia udało się bezpiecznie odłowić i w klatce dostarczyć do lecznicy. Teraz przejdzie tu badania.

Na szczęście mały pacjent znalazł się w znakomitych rękach. Weterynarze będą starali się zrobić wszystko, aby malucha uratować i przywrócić go do naturalnego środowiska.

Na razie w oczkach niedźwiadkach widać strach i tęsknotę za mamą. Czuje się też nieco zagubiony w nowym miejscu. Zagadką jest, czemu został sam, bo niedźwiedzice bardzo troszczą się o swoje młode…

– Wszystko wskazuje na problemy neurologiczne. Możliwe, że to jakaś wada genetyczna, albo wirus. Potrzebne są dokładne badania – mówi lek. wet. Radosław Fedaczyński.

Z pierwszych oględzin wynika, że pacjent ma bardzo zaawansowanego świerzbowca usznego. Możliwe, że to jest powodem objawów neurologicznych.

– Miś był bardzo osłabiony, wychłodzony i głodny. Od razu zjadł całą miskę pokarmu. Nasz pacjent to samiec. Mimo to daliśmy mu na imię Ada – mówią weterynarze z lecznicy, która także nazywa się Ada.

Lekarze z Przemyśla pomagali wcześniej jeszcze innym niedźwiedziom. Jeden hasał w okolicach miasta, następny osobnik wpadł w sidła i trzeba było leczyć jego rany. Był też malutki niedźwiadek Cisna, także porzucony przez matkę.

W Bieszczadach żyje najwięcej niedźwiedzi w Polsce. Jest ich około 100.

Doktor Radek zmartwiony. Posłuchajcie Ada to Jego imię malutki Niedźwiadek chłopak ❗️Pomóż https://pomagam.pl/vjkj3rof …telefon z prośbą o pomoc dla małego Niedźwiedzia zgłosiło się do nas Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne. Niedźwiadek najprawdopodobniej nie nadążył za matką i możliwym rodzeństwem lub został odrzucony ze względu na chorobę. Jesteśmy w drodze. Będziemy informować o sytuacji na bieżąco. Trzymajcie kciuki. 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗸𝗮𝘇 𝘀𝘄𝗼́𝗷 𝟭% 𝗱𝗹𝗮 𝗭𝘄𝗶𝗲𝗿𝘇𝗮̨𝘁 𝗞𝗥𝗦 𝟬𝟬𝟬𝟬𝟯𝟭𝟯𝟴𝟰𝟳 https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=H64WXV42P6D7J&source=url Jeżeli możesz proszę ustaw stałą pomoc to dla nas potrzebne wsparcie i pewność kolejnych dni. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych ul. Zamoyskiego 15 37-700 Przemyśl Santander Bank Polska S.A : 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000 W tytule:Pogotowie dla Niedzwiedzi Przelewy z zagranicy Swift : WBKPPLPP IBAN: PL27150016341216300543900000 #Niedżwiedż #Ada #ratunek #ORZW #razem #pomoc #wsparcie #dzikie #przyroda #Przemyśl #Polska #zwierzęta #natura #ochrona #Niewykluczaj #DzikichZwierząt

Opublikowany przez Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu Poniedziałek, 10 stycznia 2022
Porzucony niedźwiadek w Bieszczadach
Porzucony niedźwiadek w Bieszczadach | Fot. Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne Lasy Państwowe/Facebook

Zobacz też:

Uwaga na misie! Zamiast spać harcują przy drodze

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj