16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Lotnisko leci na rekord

REKLAMA

Wakacje się dawno skończyły, ale w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka sezon na podróże trwa w najlepsze. W październiku lotnisko obsłużyło 65 tys. pasażerów.

To świetny wynik, bo o 77% więcej niż rok rok temu. W tym roku szacuje się, że przez port przewinie się ponad 700 tys. osób.

– Cieszymy się, że tak szybko odbudowujemy ruch pasażerski po pandemicznym kryzysie, który tak bardzo dotknął całą branżę lotniczą – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Panuje tłok nie tylko w terminalu, ale też na płycie lotniska. Wieża obsłużyła 12 tys. operacji lotniczych. To nie tylko ruch pasażerski. Lotnisko przyjmuje samoloty wojskowe, ale też z VIPami, głowami państw, które przylatują do Rzeszowa, a potem przesiadają się na pociąg, by dotrzeć na Ukrainę.

W pasażerskim wśród najpopularniejszych rejsowych kierunków jest Londyn (w październiku – 19,4 tys. pasażerów) i Warszawa (17,8 tys.).

Zobacz też:

Dokąd polecimy z Jasionki? Lato 2023 w przygotowaniu

Kaufland przy Rejtana gotowy na otwarcie. Kiedy zrobimy pierwsze zakupy?

Cały świat będzie naprawiał u nas samoloty

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj