11 C
Rzeszów
środa, 31 maja, 2023

Tak sylwestrowej nocy zmieniły się ceny paliw. Czy kierowcy słusznie robili zapasy?

REKLAMA

Zmienił się rok i zmieniły się stawki na stacjach paliw. A wszystko za sprawą podatku VAT, który po kilku miesiącach ulgi, wrócił do poziomu 23%. W telewizji z ust polityków i szefa koncernu paliwowego ORLEN, padły deklaracje, że „raczej nie odczujemy zmian”. Jak wygląda rzeczywistość? Sprawdziliśmy cennik na jednej z najtańszych stacji w Rzeszowie.

W Rzeszowie jednym z najtańszych miejsc, gdzie można zatankować jest stacja hipermarketu E. Leclerc. W końcówce 2022 r. było na niej niezwykle tłoczno. Ogonek zaczynał się często na ulicy Rejtana. Każdy chciał zrobić zapas i zaoszczędzić wiedząc, że matematyki nie da się oszukać. Bo przecież jest dość znaczna różnica między 8 a 23 procentami podatku.

Rząd przekonywał, że rezygnację z mniejszego podatki wymusza na nim Komisja Europejska. Zatem stawki wróciły do swojego poprzedniego poziomu.

Porównując cennik z 31 grudnia i 1 stycznia różnica jest widoczna i wynosi ponad złotówkę w przypadku – najdroższego oleju napędowego.

Jeśli ktoś w starym roku zatankował 50-litrowy bak swojego diesla zapłacił 374,5 zł. W ten sposób zaoszczędził 50,5 zł, bo w pierwszym dniu nowego roku taka ilość paliwa na tej samej stacji to już wydatek 425 zł.

Okazało się, że cennik z Nowego Roku był tymczasowy. 2 i 3 stycznia na tym samym pylonie można było zobaczyć już niższe stawki, podobne do tych sprzed podwyżki VAT.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13 °
8.5 °
83 %
4.1kmh
0 %
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
12 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu