10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Tak sylwestrowej nocy zmieniły się ceny paliw. Czy kierowcy słusznie robili zapasy?

REKLAMA

Zmienił się rok i zmieniły się stawki na stacjach paliw. A wszystko za sprawą podatku VAT, który po kilku miesiącach ulgi, wrócił do poziomu 23%. W telewizji z ust polityków i szefa koncernu paliwowego ORLEN, padły deklaracje, że „raczej nie odczujemy zmian”. Jak wygląda rzeczywistość? Sprawdziliśmy cennik na jednej z najtańszych stacji w Rzeszowie.

W Rzeszowie jednym z najtańszych miejsc, gdzie można zatankować jest stacja hipermarketu E. Leclerc. W końcówce 2022 r. było na niej niezwykle tłoczno. Ogonek zaczynał się często na ulicy Rejtana. Każdy chciał zrobić zapas i zaoszczędzić wiedząc, że matematyki nie da się oszukać. Bo przecież jest dość znaczna różnica między 8 a 23 procentami podatku.

Rząd przekonywał, że rezygnację z mniejszego podatki wymusza na nim Komisja Europejska. Zatem stawki wróciły do swojego poprzedniego poziomu.

Porównując cennik z 31 grudnia i 1 stycznia różnica jest widoczna i wynosi ponad złotówkę w przypadku – najdroższego oleju napędowego.

Jeśli ktoś w starym roku zatankował 50-litrowy bak swojego diesla zapłacił 374,5 zł. W ten sposób zaoszczędził 50,5 zł, bo w pierwszym dniu nowego roku taka ilość paliwa na tej samej stacji to już wydatek 425 zł.

Okazało się, że cennik z Nowego Roku był tymczasowy. 2 i 3 stycznia na tym samym pylonie można było zobaczyć już niższe stawki, podobne do tych sprzed podwyżki VAT.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj