23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Filipa poraziło 15 tysięcy woltów. Nastolatek walczy o życie w szpitalu. Jest apel o pomoc

REKLAMA

Poparzone ręce, połamany kręgosłup, uszkodzone wątroba, nerki. 15-letni Filip z Niechobrza pod Rzeszowem walczy o życie w szpitalu. Chłopak pod koniec wakacji został porażony prądem o napięciu 15 tysięcy woltów. Wspiął się na słup energetyczny. Teraz jego znajomi utworzyli zbiórkę w internecie, aby pomóc koledze w powrocie do zdrowia.

Do zdarzenia doszło w Racławówce. Filip wakacyjny wieczór spędzał ze znajomymi. Młodzi ludzie spotkali się przy miejscowej szkole. Ktoś nagle wpadł na bardzo niebezpieczny pomysł – wspinaczka na pobliski słup średniego napięcia. Wspiął się Filip. Kiedy znalazł się na pomoście serwisowym został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów. Był nieprzytomny. Pogotowie zabrało go do szpitala. Najpierw trafił na oddział intensywnej terapii w Rzeszowie, potem został przewieziony do Krakowa.

14-latek wspiął się na słup energetyczny. Został porażony prądem

Chłopak doznał bardzo rozległych obrażeń. Ma uszkodzone narządy wewnętrzne. Jak czytamy na portalu, w którym zamieszczono apel o pomoc – wymagana jest amputacja prawej ręki i lewego kciuka. Konieczne mogą być przeszczepy tkanek.

– To zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Zamknęło Filipa w klatce niespełnionych młodzieńczych marzeń. Zamierzał skończyć szkołę samochodową i zostać zawodowym strażakiem. Chciał nieść pomoc. Przed wypadkiem, zawsze pełen energii i optymizmu, pomagał w Ochotniczej Straży Pożarnej. Był wysportowany i spragniony wyzwań. Jako młody sportowiec zajął I miejsce w turnieju koszykówki – piszą autorzy zbiórki.

Wpłacane datki mają pomóc w leczeniu Filipa. Z pewnością jego powrót do zdrowia będzie trwał bardzo długo.

Jeśli ktoś chce pomóc i wesprzeć chłopca – link do zbiórki dostępny jest TUTAJ.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj