23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Miasto pomoże chorym na Alzheimera. Będzie placówka z rehabilitacją i opieką

REKLAMA

Przy ul. Litewskiej w Rzeszowie zostanie wyremontowany budynek i powstanie w nim dzienny ośrodek wsparcia dla osób chorych na Alzheimera. Będzie to pierwsza tego typu placówka w mieście! Pomoże nie tylko pacjentom, ale także ich opiekunom.

– Otrzymaliśmy 2,7 mln zł wsparcia z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, aby stworzyć ośrodek. To pozwoli nam prawie w całości pokryć koszty inwestycji, wnosząc tylko niewielki wkład z własnego budżetu – mówi pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Budynek będzie gotowy w listopadzie. Zostanie odnowiony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmieni się także otoczenie. Powstaną alejki, zewnętrzna siłownia, miejsca postojowe, oświetlenie i ogrodzenie. Dofinansowanie z ministerstwa ma być także przeznaczone na wyposażenie placówki, która zacznie działać już w grudniu.

Miasto pomoże chorym na Alzheimera. Placówka zapewni opiekę na 8 godzin

W Ośrodku wsparcia dla osób z otępieniami, w tym chorych na Alzheimera, znajdzie się miejsce dla 25 podopiecznych. Palcówka będzie zapewniała profesjonalną opiekę oraz terapię przez 8 godzin dziennie. Program zajęć terapeutycznych będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb wszystkich podopiecznych i będzie obejmował między innymi zajęcia w zakresie stymulacji funkcji językowych, pobudzające zmysły, usprawniające funkcje poznawcze a także treningi samodzielności. Wszystko po to, aby jak najdłużej zapewnić osobom chorym sprawność fizyczną oraz intelektualną.

Ośmiogodzinny pobyt w ośrodku będzie wsparciem dla samych podopiecznych, ale także dla ich opiekunów, którzy w tym czasie – będąc na przykład w pracy – nie muszą zatrudniać nikogo do opieki nad chorym członkiem rodziny.

Miasto podpisało umowę z rzeszowską firmą budowlaną PROFBUD, która wygrała przetarg na remont budynku przy ulicy Litewskiej.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj