23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Miliard złotych wsparcia dla miejscowości turystycznych. Premier wymienił także Ustrzyki

REKLAMA

Do miliarda złotych z tzw. tarczy branżowej ma trafić do gmin i powiatów na południu Polski, dotkniętych zakazem zimowej turystyki – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Informując w środę o zgodzie Komisji Europejskiej na udzielenie w ramach tarczy branżowej pomocy w wysokości co najmniej 35 mld zł, premier powiedział też o pomocy, czyli specjalnej tarczy dla gmin i powiatów szczególnie zagrożonych wskutek ograniczeń turystyki.

– To przede wszystkim południe Polski, od Ustrzyk Górnych, Ustrzyk Dolnych po Jelenią Górę, przez wszystkie piękne pasma górskie, do których się znaczna część Polaków udawała w minionych latach, a w tym roku będzie to niemożliwe, ponieważ różne rygory i zakres epidemii na to nie pozwalają – mówił Morawiecki.

– Dlatego dziś na gospodarczym sztabie kryzysowym dyskutowaliśmy ten temat i uzgodniliśmy przyjęcie środków wysokości nawet do miliarda złotych – dodał.

Zapowiedział, że poszczególne programy dla najbardziej dotkniętych lockdownem gmin i powiatów zostaną przedstawione „w najbliższych dniach”. Podkreślił, że środki na tarczę branżową pochodzą z budżetu państwa i zostały wygospodarowane dzięki „uszczelnieniu systemu podatkowego”. – To, że mogliśmy tak szybko zareagować, jest związane z naprawą finansów publicznych państwa polskiego – powiedział.

Źródło: PAP

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj