14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Polska zadłuża się na potęgę. Kto zapłaci ten rachunek?

REKLAMA

Oszczędności? A gdzie tam. Polskie państwo wydaje i rozdaje pieniądze pełną garścią. Tymczasem skarbiec nie zapełnia się w tak szybko jak rosną wydatki. Skąd zatem wziąć gotówkę? Trzeba szukać kredytów. Jak ujawniają media, nasz kraj najszybciej na świecie zadłuża się w dolarach.

Według wyliczeń agencji Bloomberg tylko w tym roku Polska zadłużyła się na 9 mld dolarów. Tuż za nami jest Rumunia z kwotą 6 mld USD i Węgry – 5 mld dolarów.

Wielu ekonomistów przyczyny niepokojącej finansowej sytuacji Polski upatruje w wojnie na Ukrainie. Rosną wydatki na zbrojenia. Nasz kraj bardzo zaangażował się w pomoc militarną, ale też pomoc społeczną Ukraińcom, którzy w Polsce mają dostęp do zasiłków, darmowej nauki i służby zdrowia. Wpływ ma także walka z inflacją i kosztowne programy osłonowe. Na wszystko potrzeba miliardów złotych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj