22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

„Położył” tira na drodze. Blokada na 8 godzin

REKLAMA

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 53-letni, kierowca tej ciężarówki. Nic dziwnego, że stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał do rowu i przewrócił kolosa, tarasując drogę na 8 godzin.

W poniedziałek po godz. 13, policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem ciągnika siodłowego marki Renault. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 872, w miejscowości Durdy w gminie Baranów Sandomierski w powiecie tarnobrzeskim.

Na miejscu udali się policjanci ruchu drogowego. Szybko wyszło na jaw, że kierowca pojazdu ciężarowego wypełnionego załadunkiem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił kontrolę nad pojazdem i naczepa wpadła do rowu.

Szofer – 53-letni mieszkaniec powiatu białostockiego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

53-latek tłumaczył policjantom, że kilka godzin wcześniej pił piwo, myśląc, że jest już trzeźwy.

Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny doprowadziło do zablokowania drogi wojewódzkiej na 8 godzin, a jej skutki odczuli inni kierowcy. Mieszkaniec powiatu białostockiego stracił prawo jazdy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj