16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Policjant umyka śmierci na autostradzie

Ten amerykański policjant dzień – 1 maja 2023 roku zapamięta zapewne do końca życia. Podczas kontroli na autostradzie w stanie Wirginia w USA umknął śmierci, która była dosłownie o włos. Pędziła na niego z prędkością 190 km/h!

Właśnie tyle na liczniku miał kierowca sportowego BMW M3, który na przeciwnym pasie wpadł w poślizg. Auto sunęło bezwładnie po drodze i z wielkim hukiem uderzyło w inne BMW serii 7, które chwilę wcześniej policjant zatrzymał do kontroli. Funkcjonariusz odbiegł w ostatniej sekundzie. Został lekko potrącony. Trafił do szpitala, ale obrażenia okazały się niegroźne i już został wypisany do domu.

Brawurową jazdą BMW popisywał się nieletni kierowca, który był razem z dwójką pasażerów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawca wypadku został oskarżony o lekkomyślną jazdę.

– Ulżyło nam, że ten wypadek nie spowodował tragedii. To ważne przypomnienie, że życie może się zmienić w jednej chwili. Ten film dla rodziców i opiekunów powinien być okazją do rozmowy z nastoletnimi kierowcami na temat bezpieczeństwa na drodze – napisali na Facebooku policjanci z Fairfax, którzy opublikowali film z pokładowej kamery radiowozu.

Źródło: Facebook @Fairfax County PD

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj