0.3 C
Rzeszów
piątek, 8 grudnia, 2023

Bohaterowie! Policjanci w ostatniej chwili uratowali rodzinę

REKLAMA

To był heroiczny wysiłek. Dwóch policjantów z Krosna ruszyło na ratunek rodzinie, która traciła przytomność. Liczyła się każda sekunda. Toksyczny czad zwiększał swoje stężenie!

Wszystko działo się 10 marca. Bohaterką była też 14-latka, która zauważyła, że coś złego dzieje się z domownikami i nie oglądając się na nic, sięgnęła po telefon. – Rodzice dziwnie się zachowują – powiedziała dziewczynka dzwoniąc pod 112.

Sygnał pojechał sprawdzić patrol. Gdy mł. asp. Łukasz Jaworski i mł. asp. Bartosz Jasłowski dotarli na miejsce, nastolatka otworzyła im drzwi, po czym zemdlała. W środku leżeli rodzice zgłaszającej, a na piętrze przebywało jeszcze dwoje dziewięciolatków, na szczęście byli przytomni. Diagnoza mundurowych była celna – tlenek węgla. Niezwłocznie przewietrzyli pomieszczenia, wezwali strażaków i ratowników medycznych. Pięcioosobowa rodzina z objawami zatrucia została zabrana przez medyków na obserwację.

Dzięki bohaterskiej postawie dziewczynki i bezbłędnemu działaniu policjantów pięć osób ocaliło życie!

O akcji policjantów z Krosna pisze branżowa Gazeta Policyjna. W artykule, wymienione są również inne bohaterskie działania mundurowych z ostatnich tygodni w Polsce.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj