30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Dziecko przestało nagle oddychać. Uratowali je policjanci

REKLAMA

Gdyby nie załoga patrolu rzeszowskiej drogówki, ta historia mogła skończyć się tragicznie. Mundurowi ruszyli na ratunek 5-letniemu chłopcu, który jadąc z rodzicami na wakacje nagle przestał oddychać.

Dramatyczne sceny rozegrały się na podkarpackim odcinku autostrady A4. Policjanci zwrócili uwagę na suzuki, którego kierowca zjechał na pas awaryjny. W panice wyskoczył z auta i błyskawicznie wyciągnął z tylnego siedzenia swojego synka. Wybiegał też matka chłopca. Próbowała wzywać pomocy. Dzwoniła na 112, ale nie była w stanie określić miejsca, w którym się znajdują.

Mundurowi błyskawicznie przystąpili do akcji ratunkowej. Jeden z policjantów rozpoczął sztuczne oddychanie i masaż serca. Po chwili chłopczyk znów zaczął oddychać i odzyskał przytomność. Drugi z funkcjonariuszy naprowadził karetkę.

Wkrótce dziecko trafiło do szpitala na obserwację i badania.

Nie wiadomo, jak to zdarzenie skończyłoby się, gdyby nie patrol, który pojawił się we właściwym miejscu i czasie. Policjanci, którzy ratowali malca to funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej: asp. Michał Wcisło i st. post. Paweł Bibinin. Należą się im wielkie słowa uznania. Brawo!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj