16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Jechała do kościoła i miała udar. Na pomoc ruszyli policjanci

REKLAMA

Liczyła się każda sekunda. W Mielcu 72-latka za kierownicą auta dostała udaru i wymagała szybkiej pomocy. Na szczęście w pobliżu był policyjny patrol.

Policjanci z wydziału prewencji z Mielca – sierż. Kamil Grabiec i post. Krzysztof Kilarowski, w Wielką Sobotę mieli służbę. Zauważyli uszkodzoną toyotę, która nagle zatrzymał się na środku ulicy. Natychmiast podjechali sprawdzić, co się stało.

Za kierownicą siedziała starsza kobieta. Stwierdziła, że jedzie do kościoła. Policjanci polecili jej, aby zjechała na pobocze, ale ta nie posłuchała. Zaczęła jechać dalej. Mundurowi ruszyli w pościg i po chwili zatrzymali auto. Okazało się, że stan kobiety jest coraz gorszy: miała nienaturalnie wykrzywioną twarz, problemy z mówieniem, jej kończyny stały się niewładne. Funkcjonariusze od razu pomyśleli, że może to być udar. Natychmiast udzielili kobiecie pierwszej pomocy medycznej i wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego.

Ratownicy medyczni potwierdzili przypuszczenia policjantów. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej fachowej pomocy.

W takiej sytuacji liczy się każda minuta. Dlatego im szybciej chory trafi pod opiekę lekarzy, tym ma większe szanse na powrót do zdrowia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj