16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Dariusz (†46) pojechał do Anglii za lepszym życiem. Został zabity na ulicy. Wśród podejrzanych 13-latek

REKLAMA

Dariusz pochodził z gminy Nowa Dęba pod Tarnobrzegiem. Kilka lat temu wyjechał za lepszym życiem do Anglii. Osiadł w zachodnim Londynie. 4 stycznia wyszedł tylko do sklepu po papierosy. Został zaczepiony przez agresywną grupę młodych ludzi. Polak otrzymał kilka ciosów nożem i zginął na miejscu. Policja zatrzymała dwie osoby, którym postawiono zarzut zabójstwa. Wśród nich jest 13 latek!

Dariusz pochodził z Alfredówki. Do Anglii wyjechał w 2015 r. – Był kawalerem. Pomagał mamie, która mieszka sama – opowiada nam jego kolega.

Do tragedii doszło w nocy z 3 na 4 stycznia na ulicy Tavistock Road w dzielnicy w West Drayton, w zachodnim Londynie.

Policja na miejsce przyjechała 12 minut po północy. Wezwana została przez załogę karetki, która na ulicy reanimowała zranionego Polaka. Niestety, życia Dariusza nie udało się uratować. O godz. 00:43 lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Sekcja zwłok przeprowadzona w czwartek 6 stycznia wykazała, że ​​przyczyną śmierci były rany kłute pachwiny i klatki piersiowej.

Śledztwo prowadzi nadinspektor Wayne Jolley, specjalista ds. przestępczości. – Dariusz został zaatakowany przez grupę mężczyzn po sprzeczce słownej. Następnie grupa uciekła w różnych kierunkach – wyjaśnia policjant.

Tuż po zdarzeniu pod zarzutem zabójstwa aresztowano 13-latka. Chłopak 6 stycznia został jednak zwolniony za kaucją.

Następnego dnia policja poinformowała, że jest też drugi podejrzany. 7 stycznia 27-latkowi postawiono zarzut zabójstwa. Znaleziono przy nim przypuszczalne narzędzie zbrodni. Mężczyzna 10 stycznia trafił przed sąd.

Ofiara mieszkała w okolicy. Dariusz feralnej nocy wyszedł tylko na chwilę z domu. Poszedł do sklepu po papierosy i zaraz miał wrócić…

Dla jego rodziny to już kolejny dramat i to niemal w rocznicę tragedii, do której doszło w rodzinnym domu. W 2009 r. z powodu zaczadzenia zmarła siostra mężczyzny. Miała 14 lat…

– Darek był dobrym, wrażliwym człowiekiem. Pomocnym innym. Nie zasłużył na taką śmierć. Będziemy starać się pomóc rodzinie w sprowadzeniu jego ciała do Polski – mówi znajomy.

Angielska policja zamieściła informację i udostępniła zdjęcie ofiary, prosząc też wszystkich świadków o pomoc. Poprosiła o sprawdzenie zapisów kamer z monitoringów i kamer samochodowych.

– Być może uchwyciły coś, co może być dla nas bardzo ważne – apeluje miejscowa policja.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj