17.7 C
Rzeszów
środa, 4 października, 2023

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Przez miasto przejedzie żałobny kondukt

REKLAMA

Znane są szczegóły dotyczące organizacji pogrzebu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Wiadomo jaką trasę pokona kondukt żałobny, który przejedzie z katedry na cmentarz Wilkowyja.

Pogrzeb zmarłego prezydenta odbędzie się w piątek 2 września. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13 mszą św. w Rzeszowskiej Katedrze. Ceremonia będzie miała wyjątkową oprawę. Przewodniczyć będą jej biskupi, wystąpi też katedralny chór. Liczba miejsc w katedrze jest ograniczona. Dlatego mieszkańcy, którzy chcą uczestniczyć w mszy św. i zostaną na zewnątrz, będą mogli śledzić uroczystość na dwóch telebimach. Jeden będzie ustawiony przed katedrą, drugi w Parku Papieskim. Msza św. będzie też transmitowana na kanale YouTube – Katedra Rzeszowska.

Po zakończonej mszy św. na cmentarz Wilkowyja wyruszy kondukt żałobny. Przejedzie ulicami:

Al. Sikorskiego, Armii Krajowej, rondo Pobitno, ul. Lwowska, ul. Cienista.

Uwaga na ograniczenia w ruchu, które mogą potrwać od godz. 12 do godz. 17.

Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Prezydenta proszeni są, aby nie przyjeżdżali własnymi samochodami, lecz skorzystali z komunikacji miejskiej. Autobusy będą podstawione pod katedrę. Przewiozą pasażerów na uroczystości na cmentarzu, a potem odwiozą na parking przy katedrze.

Nadal jest możliwości wpisania się do księgi kondolencyjnej, która znajduje się w ratuszu. Wpisów będzie można dokonywać co najmniej do piątku od godziny 7:30 do 18:00.

Prezydent Tadeusz Ferenc spocznie w alei zasłużonych.

W uroczystości pogrzebowej weźmie udział wielu mieszkańców oraz wielu polityków z całej Polski. Spodziewana jest wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA