20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Przez miasto przejedzie żałobny kondukt

REKLAMA

Znane są szczegóły dotyczące organizacji pogrzebu prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Wiadomo jaką trasę pokona kondukt żałobny, który przejedzie z katedry na cmentarz Wilkowyja.

Pogrzeb zmarłego prezydenta odbędzie się w piątek 2 września. Uroczystości rozpoczną się o godz. 13 mszą św. w Rzeszowskiej Katedrze. Ceremonia będzie miała wyjątkową oprawę. Przewodniczyć będą jej biskupi, wystąpi też katedralny chór. Liczba miejsc w katedrze jest ograniczona. Dlatego mieszkańcy, którzy chcą uczestniczyć w mszy św. i zostaną na zewnątrz, będą mogli śledzić uroczystość na dwóch telebimach. Jeden będzie ustawiony przed katedrą, drugi w Parku Papieskim. Msza św. będzie też transmitowana na kanale YouTube – Katedra Rzeszowska.

Po zakończonej mszy św. na cmentarz Wilkowyja wyruszy kondukt żałobny. Przejedzie ulicami:

Al. Sikorskiego, Armii Krajowej, rondo Pobitno, ul. Lwowska, ul. Cienista.

Uwaga na ograniczenia w ruchu, które mogą potrwać od godz. 12 do godz. 17.

Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Prezydenta proszeni są, aby nie przyjeżdżali własnymi samochodami, lecz skorzystali z komunikacji miejskiej. Autobusy będą podstawione pod katedrę. Przewiozą pasażerów na uroczystości na cmentarzu, a potem odwiozą na parking przy katedrze.

Nadal jest możliwości wpisania się do księgi kondolencyjnej, która znajduje się w ratuszu. Wpisów będzie można dokonywać co najmniej do piątku od godziny 7:30 do 18:00.

Prezydent Tadeusz Ferenc spocznie w alei zasłużonych.

W uroczystości pogrzebowej weźmie udział wielu mieszkańców oraz wielu polityków z całej Polski. Spodziewana jest wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj