30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

W Lubzinie pożegnano tragicznie zmarłego księdza Jaromira

REKLAMA

W poniedziałek, 17 sierpnia w rodzinnej Lubzinie odbył się pogrzeb ks. Jaromira Buczaka. 34-letni duchowny zginął tragicznie podczas wędrówki na Rysy w Tatrach. W jego pogrzebie wzięło udział mnóstwo wiernych oraz księży. – Będziesz zawsze obecny w naszych modlitwach – mówili jego przyjaciele z roku z seminarium.

Do wypadku doszło 12 sierpnia podczas wakacyjnej wyprawy w Tatry. Ksiądz był ze znajomymi. Weszli na Rysy. W drodze powrotnej ze szczytu obsypały się głazy i duchowny runął w 150-metrową przepaść. Zginął na miejscu.

– Jarek mówił: „szukasz Boga, spójrz na góry”. Uwielbiał wędrówki górskimi szlakami, tak jak niegdyś Karol Wojtyła – wspominał podczas pogrzebu jeden z kolegów.

Smutnej uroczystości przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Złożył kondolencje rodzicom i siostrze zmarłego. Zapewnił ich, że otoczy ich swoją modlitwą.

Głos zabrali parafianie z Trzcinicy w Małopolsce, gdzie przez ostatnie 4 lata ksiądz Jaromir pełnił swoją posługę. – To był wspaniały duszpasterz. Osierocił nas – mówiła smutno jedna z mieszkanek. Młody ksiądz w ich miejscowości dał się poznać jako świetny katecheta, a także dobry organizator. Prowadził wspólnoty parafialne, stronę internetową. W czasie pandemii i największych obostrzeń, zadbał o internetowe transmisje nabożeństw z ich kościoła.

Śmierć księdza poruszyła także biskupa Boliwii, gdzie ks. Jaromir odbywał praktyki misyjne. – Dziś modlimy się za Ciebie w naszej katedrze – zapewnił w swoim liście.

– Każde pożegnanie boli, zwłaszcza wtedy kiedy jest niespodziewane. Tu w naszym kościele wszystko się zaczęło: chrzest, bierzmowanie, pierwsza msza, a teraz wszystko się skończyło. O wiele za wcześnie… – mówił ksiądz proboszcz parafii w Lubzinie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj