30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Pogotowie przeciwpowodziowe w Rzeszowie i powiatach. Ponad 1300 interwencji strażaków

REKLAMA

Malutkie strumyki zamieniły się w rwące rzeki. Woda wdarła się na posesje, do piwnic i garaży. Od poniedziałku Podkarpacie zmaga się z ulewami. Strażacy interweniowali ponad 1300 razy.

Gdzieniegdzie spadło 80 litrów deszczu na metr kwadratowy. Kanały, rowy i potoki nie były w stanie poradzić sobie z tak olbrzymim naporem wody. Strażacy mieli i wciąż mają pełne ręce pracy. Pompy pracują na okrągło. I tak jest w całym województwie.

W powiecie przemyskim podtopionych zostało wiele posesji. Zalane zostały nie tylko wodą, ale też spływającym błotem. – Najbardziej dotknięte żywiołem zostały miejscowości położone w gminie Dubiecko: Iskań, Tarnawka, Piątkowa, Nienadowa – informuje mł. bryg. Grzegorz Latusek z Komendy Straży Pożarnej w Przemyślu.

Podwyższył się też poziom rzek. Stany alarmowe przekroczyły, m.in.:

  • San w Lesku,
  • Pielnica w Nowosielcach
  • Wisłok w Krośnie
  • Stobnica w Godowej
  • Trzebośnica w Sarzynie.

Istnieje groźba powodzi. Alarm powodziowy wprowadzono w 12 powiatach, przez które przepływa rzeka San.

[yop_poll id=”26″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj