19 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Alarm! Rynek przecieka! Woda kapie do piwnic i opóźnia remont

REKLAMA

Korytarze podziemnej trasy turystycznej wiją się pod rzeszowskim rynkiem. Teraz przechodzą remont. Po jego zakończeniu będą naszpikowane elektroniką, która ma oszałamiać zwiedzających efektami. Nieoczekiwanie pojawił się problem. To woda, która kapie z sufitu. Na powierzchni ruszyła rozbiórka kostki. Trzeba wszystko uszczelnić!

Przeciek zlokalizowano w okolicach studni. Okazało się, że kostkę trzeba będzie rozebrać na większej powierzchni placu. Prace uszczelniające mają potrwać do końca miesiąca, pochłonął dodatkowo około 100 tys. zł. Ale to niezbędne. W podziemiach nie może być wilgoci. Nie tylko ze względu na dziesiątki kilometrów pod napięciem, ale również czuły elektroniczny sprzęt.

Mieszkańcy nie mogą doczekać się już końca remontu największej turystycznej atrakcji Rzeszowa. Nieczynna jest od stycznia zeszłego roku. Prace miały zakończyć się już kilka miesięcy temu, ale ze względu na pandemię termin został przesunięty. A teraz doszedł jeszcze ten nieszczęsny przeciek. Na nowe otwarcie trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.


Podziemna Tarasa Turystyczna w liczbach:

  • głębokość: 0,5 – 10 m pod płytą Rynku i kamienicami, na trzech kondygnacjach,
  • długość: 396 m,
  • liczba komnat: 15 korytarzy, 25 piwnic,
  • okres powstania piwnic: XIV-XVIII w.,
  • powierzchnia obiektu wejścia: 646 m kw.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj