15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Rozbili gang „aptekarzy”. Sprzedawali podrabiane leki na potencję

REKLAMA

Pigułki były fałszywe, ale zyski prawdziwe. Rzeszowscy śledczy rozbili gang, który handlował podrabianymi lekami na potencję, w tym popularną Viagrą. W akcji antyterrorystów ujęto 10 osób. Przechwycono 23 tysiące pigułek. Przestępcy na ich sprzedaży chcieli zarobić kolejne pół miliona złotych.

Sprawą od wielu miesięcy zajmuje się rzeszowski zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji oraz podkarpacki Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Ustalono, że grupa działała od czterech lat i miała sieć sklepów internetowych. Nabywcami tabletek byli klienci z całej Europy.

– Sprzedawane substancje były podrobione i niedopuszczone do obrotu na terenie Polski. Według naszych szacunków, członkowie grupy mogli sprzedać towar warty co najmniej 1,1 mln zł – informuje w swoim komunikacie CBŚP.

Zebrane dowody okazały się na tyle wystarczające, że w ubiegłym tygodniu śledczy przystąpili do zatrzymań. Działania prowadzono na terenie woj. mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego. W akcji wzięli również udział przedstawiciele Europolu. Podczas działań niemal jednocześnie zatrzymano 10 osób, w tym Kamila K., który jest podejrzany o kierowanie grupą.

Na terenie województwa małopolskiego w wynajętym garażu ukryte były różnego rodzaju tabletki. Policjanci skonfiskowali blisko 23 tysiące nielegalnych środków na potencję, wartych ok. 500 tys. zł.

– Zabezpieczone tabletki poddawane są dokładnej analizie, w celu sprawdzenia ich faktycznego składu chemicznego – informują policjanci.

Na poczet grożących kar oraz środków karnych zabezpieczono ok. 75 tys. zł w gotówce,  2 samochody, warte ponad 200 tys. zł, akty notarialne własności nieruchomości na łączną kwotę 2 mln złotych, broń gazową oraz specjalistyczne urządzenia do krypto-walut.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 4 zatrzymanych areszt. Pozostałych, po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów zwolniono. Zastosowano jednak poręczenia majątkowe i dozory policji, a także wydano zakazy opuszczania kraju.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj