27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Podkarpacie ma nowego wojewodę: Teresę Kubas-Hul

REKLAMA

Teresa Kubas-Hul (60 l.) jest nowym podkarpackim wojewodą. Jest wykładowcą akademickim. W ostatniej kampanii pełniła funkcję szefowej sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Teresa Kubas-Hul od wielu lat związana jest z samorządem. W latach 2006-2018 była radną sejmiku województwa podkarpackiego i przez trzy lata pełnią funkcję jego przewodniczącego.

Skończyła ekonomię na UMCS w Lublinie. Jest wykładowczynią w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, a także pełnomocniczką rektora ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

– Moją rolą będzie zadbanie, żeby jak najwięcej środków trafiło na Podkarpacie na realizację różnego rodzaju programów – zadeklarowała nowa wojewoda, która odebrała nominację 20 grudnia.

Wojewoda to przedstawiciel administracji rządowej w regionie. Za czasów PiS funkcję tę pełniła Ewa Leniart, która z ramienia PiS została posłanką na Sejm.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj