23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

45 zakażeń w czwartek i 28 w piątek. Sanepid bada nowe ogniska

REKLAMA

Te liczby nie napawają optymizmem. W czwartek na Podkarpaciu odnotowano 45 nowych przypadków koronawirusa, a w piątek 28. W Polsce padają nowe niechlubne dzienne rekordy. W ciągu dwóch dni zakażenie potwierdzono – aż u 1272 osób! W regionie sanepid bada teraz kilka nowych ognisk choroby. Od szybkości i skuteczności podjętych działań będzie zależało, czy te źródła choroby uda się zatrzymać.

Nowe ogniska to Dubiecko w powiecie przemyskim. Potwierdzono tu 8 nowych przypadków. Wcześniej zakażenie potwierdzono u wójta, który przechodzi chorobę w domowej izolacji. Teraz testy dały pozytywny wynik u 3 pracowników urzędu gminy i 4 osób z kontaktu.

W Rzeszowie zakażenie potwierdzono u położnej w szpitalu Pro-Familia. Kwarantanną objęto: 7 osób z personelu, a także 16 pacjentek, 16 noworodków i 33 osoby z rodzin.
Szpital został gruntownie zdezynfekowany. Do 29 lipca testami objęto 235 osób z personelu oraz 58 pacjentek. Wyniki tej grupy osób były ujemne.

W Przemyślu zachorował urzędnik Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miasta. W piątek wydział przy ulicy Wodnej 11 był nieczynny. – Informacje o ewentualnym wznowieniu pracy wydziału w kolejnych dniach podamy Państwu najszybciej jak to będzie możliwe – informuje w komunikacie Agata Czereba, rzecznik Urzędu Miasta.

Koronawirus pojawił się też na oddziale wewnętrznym Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu. Zakażenie potwierdzono u 3 pacjentów i 3 osób personelu.

73 nowe przypadki w dwa dni w regionie

W czwartek sanepid ogłosił 45 nowych potwierdzonych przypadków infekcji, z czego 20 przypadków dotyczy powiatu jarosławskiego. W piątek odnotowano 28 zakażeń:

 • 3 osoby z powiatu jarosławskiego
 • 2 osoby z miasta Krosna
 • 4 osoby z powiatu łańcuckiego
 • 4 osoby z powiatu przemyskiego
 • 5 osób z miasta Przemyśla
 • 1 kobieta z powiatu przeworskiego
 • 3 osoby z powiatu rzeszowskiego
 • 1 kobieta z miasta Rzeszowa
 • 2 osoby z powiatu sanockiego
 • 2 osoby z powiatu stalowowolskiego
 • 1 kobieta z miasta Tarnobrzega

W Polsce padają niechlubne rekordy. W czwartek było 615 zakażeń, a w piątek aż 657!

aktywne przypadki 30 07

Osoby starsze, obciążone innymi chorobami należą do największej grupy ryzyka, którym najbardziej zagraża koronawirus. O tym jak trudne są takie przypadki świadczy, chociażby fotorelacja na Facebooku ratowników z przemyskiego pogotowia, którzy przewieźli pacjenta z COVID-19 w ciężkim stanie z Przemyśla do szpitala w Łańcucie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj