22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Podejrzany o korupcję były prezes sądu tymczasowo aresztowany

REKLAMA

Marek Z., były prezes Sądu Okręgowego w Przemyślu został zatrzymany przez agentów rzeszowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego. Prawnik jest podejrzany o przyjęcie 100 tys. zł łapówki za wydanie korzystnego wyroku. Śledztwo w tej sprawie toczy się od wielu miesięcy, ale teraz uchylono sędziemu immunitet. W środę ma zapaść decyzja, czy zostanie aresztowany.

– Zatrzymany został doprowadzony do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszał zarzuty – informuje Biuro Prasowe CBA.

Według prokuratury na początku 2018 r. w Jarosławiu sędzia zażądał i przyjął 100 tys. zł w zamian za wydanie korzystnego wyroku dla podkarpackiego przedsiębiorcy Macieja M., dotyczącego umorzenia przepadku kwoty – 2 mln zł.

Marek Z. miał rozpatrywać sprawę w składzie jednoosobowym. Według ustaleń śledczych, stwierdził, że jest ona już przedawniona, zatem i tak byłaby umorzona. Nie poinformował jednak o tym mężczyzny, którego ona dotyczyła.

Pod koniec października 2019 r. prokuratura skierowała do Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie wniosek o wyrażenie zgody na aresztowanie sędziego i przedstawienie zarzutów. Sąd się na to zgodził, ale Marek Z. odwołał się do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Tuż po tym jak zapadła prawomocna decyzje o uchyleniu immunitetu, sędzia – zaraz po wyjściu z sądu – został zatrzymany przez CBA.

W środę sędzia został aresztowany.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj