7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Kolej wróciła w Bieszczady. Pierwszy pociąg od 11 lat

REKLAMA

To historyczna chwila. Po 11 latach znów można pojechać pociągiem trasą Zagórz – Uherce w Bieszczadach. PKP Polskie Linie Kolejowe naprawiły ten odcinek, dzięki czemu ruszyły weekendowe połączenia. Mieszkańcy i turyści się cieszą. To świetna oferta na wakacje.

Od 26 czerwca przez Nowy Zagórz ruszyły weekendowe pociągi Intercity z Krakowa do Uherzec i Łupkowa oraz z Łupkowa do Krakowa.

W sobotę (26/06) o godz. 14:42 wjechał na stację w Uhercach Mineralnych skład z Krakowa. Wiele miejsc było zajętych. Jeszcze więcej osób przyszło zobaczyć pociąg, który w tym miejscu dawno był niewidziany.

No to podsumujmy… Pierwszy po 11 latach przerwy rozkładowy pociąg, który dotarł dziś do Uherzec przywiózł ok. 60…

Opublikowany przez Jerzego Zubę Sobota, 26 czerwca 2021

Sam dworzec to prawdziwa perełka. Zadbali o nią pasjonaci kolejnictwa, którzy znaleźli znakomity pomysł, aby to miejsce pozostało żywe. Właśnie tu urządzili wypożyczalnię drezyn rowerowych. Wypożyczalnia nadal działa, ale trzeba stale śledzić komunikaty, bo dalszy remont torów linii 108 powoduje zmiany w rozkładzie.

Kiedyś zapomniana linia 108 wróciła do łask kolei. Wielka w tym zasługa społeczników, samorządów, którzy od lat zabiegali, aby nie skreślać całkiem tej trasy. Linia w ostatnich miesiącach przechodzi generalny remont. Dotychczas wymieniono ponad 4 tysiące podkładów.

– Dokonano przeglądu i poprawy widoczności na przejazdach kolejowo-drogowych. Poprawiany jest stan mostu w Zagórzu nad Sanem, aby zapewnić rozkładową jazdę pociągów. Prace za 11 mln zł zaplanowano etapami. Wymieniono już tory na dojazdach do mostu oraz przebudowano i wzmocniono podpory obiektu. Jesienią roboty będą kontynuowane do końca roku – informuje Dorota Szalacha z zepsolu prasowego PKP PLK S.A.

Od 5 lipca wracają też wakacyjne osobówki SKPL łączące Sanok z Łupkowem. Podobnie jak w zeszłym roku, pociągi będą kursować od poniedziałku do czwartku uzupełniając obecną ofertę na tej trasie.

rozklad skpl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj