15 C
Rzeszów
poniedziałek, 2 października, 2023

Po 13 latach wróciły pociągi na linii Mielec – Padew

REKLAMA

Po 13 latach wróciły pociągi na trasę Mielec – Padew. To przedłużenie otwartego przed rokiem połączenia z Dębicy do Mielca. Dla podróżnych są nowe perony w Chorzelowie, Tuszowie Narodowym i w Jaślanach.

PKP Polskie Linie Kolejowe reaktywowały kolejny odcinek podkarpackiej trasy, dzięki inwestycji za 106 mln zł.

Od 6 listopada podróżni mogą korzystać z dłuższej trasy kolejowej Dębica – Mielec – Padew. We wrześniu ubiegłego roku przywrócono połączenie z Dębicy do Mielca. Teraz dodatkowy odcinek linii i cztery przystanki zwiększają dostęp do kolei. Przejazd na trasie z Mielca do Padwi zajmuje około 17 minut, z Dębicy około 50 minut.

Na razie w rozkładzie jest jeden pociąg dziennie. Ale od 10 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy i być może będzie więcej połączeń.

Wysokie perony

W Chorzelowie, Tuszowie Narodowym i w Jaślanach przygotowano dla podróżnych nowe, wysokie perony, zapewniające wygodny dostęp do pociągów. Są tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Nowe obiekty dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Szerokie dojścia, zabezpieczone barierkami oraz ścieżki dotykowe, to istotne ułatwienia dla podróżnych niewidomych i niedowidzących. Wymieniono tory i rozjazdy oraz przebudowano 12 przejazdów kolejowo – drogowych.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA