8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Płatne parkowanie w Przeworsku. Pamiętaj o bilecie za szybą. Masz 10 minut

REKLAMA

Przeworsk dołączył do miast, które wprowadziły opłaty za parkowanie. Płatna strefa obowiązuje od 1 czerwca 2022 r. w centrum miasta.

Parkomaty to nowość na przeworskich ulicach. Starsi ludzie mają trochę problemu z ich obsługą. Dlatego w pierwszych dniach w południe przy ratuszy organizowano mini-lekcje. Ostatnią z nich zaplanowano na 3 czerwca.

Obsługa parkomatu nie jest jednak trudna. Wszystko jest opisane na maszynie. Należy wzbudzić parkomat przyciskiem Start. Potem wybrać na klawiaturze nr rejestracyjny, znów nacisnąć START, wrzucić monety, albo przyłożyć kartę i na koniec już tylko poczekać na wydruk biletu.

Płatana strefa obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godz. 8-16.

Tabela opłat za płatne parkowanie w Przeworsku:

CzasOpłata
pierwsze pół godziny postoju1,00 zł
pierwsza godzina postoju2,00 zł
druga godzinę postoju2,40 zł
trzecia godzina postoju2,80 zł
czwarta i każda kolejna godzina postoju2,00 zł
Opłata za parkowanie w płatnej strefie w Przeworsku

Dostępne są miesięczne abonamenty w cenie 250 zł. Mieszkańcy, którzy mieszkają w płatnej strefie też muszą wykupić abonament, który wynosi – 10 zł za pierwsze auto i 80 zł za każde kolejne.

Opłatę wnosi się bez uprzedniego wezwania, niezwłocznie z chwilą zaparkowania pojazdu w miejscu postojowym i nie później niż po upływie 10 minut od czasu zajęcia miejsca postojowego.

Od zaparkowania do włożenia karteczki w widocznym miejscu jest 10 min.

BRAK biletu to 50 zł kary, ale jeśli opłacimy do 7 dni od wystawienia wezwania, dostaniemy rabat i ostatecznie będzie nas to kosztowało 30 zł.

Zobacz też:

O matko! Drożeje abonament RTV!

Przeworska wąskotorówka wróciła na tory. Sezon 2022 rozpoczęty! Kiedy kolejka kursuje, ile kosztują bilety?

W Bezmiechowej powstanie obserwatorium kosmosu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj