10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Za parkowanie przed szpitalem trzeba płacić

REKLAMA

To prawdziwa parkingowa rewolucja. Od 1 marca trzeba płacić za parkowanie przed największym szpitalem na Podkarpaciu – przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Każda godzina postoju to 3 zł. Nie ma ulgi w nocy, ani w niedzielę i święta. Licznik bije 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu! Brak biletu oznacza karę – 95 zł.

Parking przed szpitalem wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie dotąd prawie wiecznie był zapchany samochodami. Nieco luźniej było tylko nocą i w weekendy. W ciągu dnia znalezienie wolnego miejsca graniczyło z cudem.

Wiele osób zostawiało tu auta wcale nie korzystając ze szpitala. Przesiadali się na autobus i jechali do pracy w centrum. Rejon szpitala dotychczas był jedną z ostatnich wolnych stref parkingowych w mieście.

Od lat mówiło się o konieczności budowy wielopoziomowego parkingu. Ale zamiast tej inwestycji, wprowadzono opłaty, które mają zwiększyć rotację na placu i sprawić, że ci co muszą, łatwiej zostawią swoje auto. Oczywiście, nie za darmo.

Strefa wokół szpitala została oznakowana i wyposażona w 14 parkomatów.

Opłata parkingowa wynosi 3 zł za każdą godzinę i obowiązuje całą dobę, 7 dni w tygodniu. Płatności można dokonać w parkometrach (gotówką, Blikiem, kartą płatniczą).

Jeśli planujemy dłuższe parkowanie, opłacalny może być abonament. Ten można nabyć poprzez aplikację APCOA FLOW.

Abonament występuje w kilku wariantach:

  • miesięczny – 300 zł
  • dwutygodniowy – 160 zł
  • tygodniowy – 90 zł

Uwaga! Brak biletu oznacza karę w wysokości 95 zł.

Kto nie musi płacić

Oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych z uprawnieniami do parkowania w takich miejscach (dla posiadaczy ważnych kart potwierdzających uprawnienia), dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi NIE PODLEGAJĄ opłacie w strefie płatnego parkowania.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj