-1 C
Rzeszów
czwartek, 30 listopada, 2023

Za parkowanie przed szpitalem trzeba płacić

REKLAMA

To prawdziwa parkingowa rewolucja. Od 1 marca trzeba płacić za parkowanie przed największym szpitalem na Podkarpaciu – przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Każda godzina postoju to 3 zł. Nie ma ulgi w nocy, ani w niedzielę i święta. Licznik bije 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu! Brak biletu oznacza karę – 95 zł.

Parking przed szpitalem wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie dotąd prawie wiecznie był zapchany samochodami. Nieco luźniej było tylko nocą i w weekendy. W ciągu dnia znalezienie wolnego miejsca graniczyło z cudem.

Wiele osób zostawiało tu auta wcale nie korzystając ze szpitala. Przesiadali się na autobus i jechali do pracy w centrum. Rejon szpitala dotychczas był jedną z ostatnich wolnych stref parkingowych w mieście.

Od lat mówiło się o konieczności budowy wielopoziomowego parkingu. Ale zamiast tej inwestycji, wprowadzono opłaty, które mają zwiększyć rotację na placu i sprawić, że ci co muszą, łatwiej zostawią swoje auto. Oczywiście, nie za darmo.

Strefa wokół szpitala została oznakowana i wyposażona w 14 parkomatów.

Opłata parkingowa wynosi 3 zł za każdą godzinę i obowiązuje całą dobę, 7 dni w tygodniu. Płatności można dokonać w parkometrach (gotówką, Blikiem, kartą płatniczą).

Jeśli planujemy dłuższe parkowanie, opłacalny może być abonament. Ten można nabyć poprzez aplikację APCOA FLOW.

Abonament występuje w kilku wariantach:

  • miesięczny – 300 zł
  • dwutygodniowy – 160 zł
  • tygodniowy – 90 zł

Uwaga! Brak biletu oznacza karę w wysokości 95 zł.

Kto nie musi płacić

Oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych z uprawnieniami do parkowania w takich miejscach (dla posiadaczy ważnych kart potwierdzających uprawnienia), dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi NIE PODLEGAJĄ opłacie w strefie płatnego parkowania.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj